رئیس اتاق اصناف ایران خبر داد؛ اختلال در عملکرد سامانه ایرانیان اصناف

۱۳:۴۳:۱۳ آذر ۲۳, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف ایران از اختلال در عملکرد سامانه ایرانیان اصناف خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران قاسم نوده فراهانی در خصوص نحوه عملکرد سامانه ایرانیان اصناف و محدودیت‌های پیش روی متقاضیان دریافت خدمات از این سامانه گفت: بر اساس گزارشات واصله از اتحادیه ها و اتاق های اصناف شهرستان ها به اتاق اصناف ایران، طی یک سال اخیر سامانه ایرانیان اصناف دچار مشکلات فنی، اطلاعاتی و اجرایی زیادی از قبیل کندی بیش از حد، قطع شدن‌های مکرر و در نتیجه از دسترس خارج شدن آن در برخی ساعات کاری اتحادیه‌ها و اتاق‌ها شده است.

وی افزود: همچنین اختلالات مکرر در ارتباطات سامانه‌های بین دستگاهی (پلیس اماکن، اداره پست، اداره مالیاتی و…) و اِشکال در استعلامات و تبادل داده‌ها از جمله دیگر چالش‌های موجود این سامانه است.

فراهانی گفت: این امر در ماه‌های اخیر به گونه‌ای شدت یافته که موجب نارضایتی‌ها و اعتراضات گسترده تشکل‌های صنفی شده است. چرا که از یک سو حجم پرونده‌های انباشه شده صدور یا تمدید پروانه کسب افزایش یافته است و از سوی دیگر درآمدهای تشکل های صنفی که از محل صدور و تمدید پروانه کسب تامین می شود به شدت کاهش یافته و گاها به صفر نزدیک شده است. همچنین عدم امکان پاسخگویی تشکل های صنفی به متقاضیان نیز موجب سردرگمی کارآفرینان صنفی شده است.

وی تصریح کرد: از آنجا که زیرساخت‌های این سامانه دچار فرسودگی شده و مراحل فرایندی آن با محدودیت‌های بسیاری همراه است لذا ضرورت دارد که نسبت به ارتقاء و توسعه عملکرد فرایندی آن، رفع مشکلات و رضایت‌مندی متقاضیان صنفی تصمیم گیری شود. 

این گزارش می افزاید: سامانه مذکور در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت و دبیرخانه هیأت عالی نظارت قرار دارد و اتاق اصناف ایران در جلسات متعدد و مکاتبات مستمر با آن نهاد، پیگیر رفع ایرادات این سامانه است.

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × = 30