اصناف تاوان تصمیم اشتباه ستاد ملی مقابله با کرونا را می دهند

۱۰:۳۵:۵۸ فروردین ۱۷, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف اراک: اصناف تاوان تصمیم اشتباه ستاد ملی مقابله با کرونا را می‌دهند/ممنوعیت فعالیت مشاغل گروه‌های ۲ و ۳ و ۴ در اراک

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی با بیان اینکه اصناف تاوان تصمیمات غلط ستاد مقابله با کرونا را می‌دهند، گفت: آزاد گذاشتن تردد و دید و بازدید در تعطیلات نوروزی باعث شد تا وضعیت قرمز شده و اصناف تعطیل شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران جمشید زند در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص تعطیلی صنوف گروه ۲ و ۳ و ۴ به دلیل قرمز شدن شرایط کرونایی در شهر اراک، گفت: علیرغم میل باطنی، با قرمز شدن شرایط کرونایی در اراک، ممنوعیت فعالیت مشاغل گروه های ۲ و ۳ و ۴ اعمال شد.

وی با بیان اینکه اصناف تاوان تصمیمات اشتباه ستاد ملی کرونا را می دهند، افزود: آزاد گذاشتن تردد و دید و بازدید در تعطیلات نوروزی باعث شد تا این وضعیت به وجود بیاید و اصناف تاوان این تصمیم غلط را می دهند. این در حالی است که معتقدیم اگر قرار بود خرید شب عید باعث قرمز شدن شرایط کرونایی بشود باید این اتفاق تا پنجم فروردین اتفاق می افتاد.

زند اضافه کرد: صنوف مختلف که ضعیف‌ترین بخش اقتصاد کشور هستند باید تاوان بدهند و پس از پشت سر گذاشتن یک سال سخت، باید بار دیگر این سختی را برای سال دوم تکرار کنیم و این بسیار دشوار است. با این حال اصناف مطیع قانون بوده و به خاطر سلامت و جان مردم، واحد های صنفی را تعطیل کردند تا بتوان سریع‌تر این شرایط را بهبود بخشید.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی تصریح کرد: امیدواریم عموم مردم و مسئولان تلاش کنند تا هر چه زودتر رنگ شهر ها تغییر کند تا شاهد بازگشایی صنوف باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بابت این تعطیلی‌ها حمایتی از صنوف شده یا خیر، گفت: بیش از ۵۰ درصد صنوف استان مرکزی با شیوع ویروس کرونا دچار خسارت غیرقابل جبران شده‌اند تا به حال در سال جدید هیچ حمایتی از صنوف در نظر گرفته نشده است.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی خاطرنشان کرد: در سال گذشته نیز به صورت بسیار محدود حمایت هایی انجام شد که امیدواریم در سال جدید هم شاهد آن باشیم./ح/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 4 =