حمایت‌های جدید صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک وزارت صمت از اصناف

۱۱:۴۰:۵۷ بهمن ۲۳, ۱۴۰۲ 0 دیدگاه

عضو هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران خبر داد؛ حمایت‌های جدید صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک وزارت صمت از اصناف

عضو هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران از حمایت‌های جدید صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک وزارت صمت از اصناف تولیدی خبر داد.

حسین نبی‌پور در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران اظهار کرد: در نشستی که با مدیرکل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک وزارت صنعت، معدن و تجارت داشتیم قول های همکاری خوبی از طرف این صندوق گرفته‌ایم.

وی افزود: از جمله این که به تمامی اصنافی که پروانه کسب صنف تولیدی دارند تا سقف ۵ میلیارد تومان، ضمانت تسهیلات بدهند.

نبی پور تصریح کرد: ضمانت تسهیلات به این معنا است که اگر صنوف تولیدی بخواهند از بانک ضمانت نامه بانکی و یا تسهیلات دریافت کنند، تأمین وسایق مورد قبول بانکها کار دشواری است که این صندوق تنها با دو برگ چک از ضامنین اقدام به تضمین قطعی تسهیلات خواهد کرد.

عضو هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران بیان کرد: درصد سود صدور ضمانت نامه نیز برای افرادی که پروانه کسب تولیدی دارند از ۲.۵ درصد به ۷۵ صدم درصد کاهش یافته است. پیش تر، هر واحد صنفی متقاضی ضمانت نامه از بانکهای دولتی، باید علاوه بر هزینه های گزاف دفترخانه جهت به رهن گذاشتن سند غیرمنقول (یک در صد کل وام) ۲.۵ درصد در سال پرداخت می‌کرد. اما مقرر شده است که از این پس، بدون معرفی به دفترخانه و تنها با ۰.۷۵ درصد و صرفا با دو برگ چک از ضامنین انجام شود. به این ترتیب هزینه ها به صورت چشمگیری برای صنوف تولیدی کاهش می یابد که کار بسیار ارزشمندی برای اصناف خواهد بود. /پ/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

5 × = 15