مزیت‌های برگزاری جشنواره‌های هنری و مسابقات ورزشی صنفی

۱۱:۲۰:۳۷ دی ۱۷, ۱۴۰۲ 0 دیدگاه

در کمیسیون تشکل‌ها و واحدهای صنفی مطرح شد؛ مزیت‌های برگزاری جشنواره‌های هنری و مسابقات ورزشی صنفی

عضو کمیسیون تشکل‌ها و واحدهای صنفی اتاق اصناف ایران گفت: موضوع تشکیل کارگروه امور فرهنگی- ورزشی ذیل کمیسیون تشکل‌ها و واحدهای صنفی مطرح شده است.

حمید فردوسی در گفت و گو با پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران، بیان کرد: فعالیت های فرهنگی و ورزشی تشکل های صنفی نیازمند یک پروپوزال است که می تواند در کمیسیون تشکل‌ها و واحدهای صنفی تهیه شود و حتم داریم که این طرح با مدیریت و برنامه ریزی قطعا اجرایی و عملیاتی خواهد شد.
رئیس هیات ژیمناستیک شهرستان کرمان و عضو انجمن خوشنویسان گفت: حوزه اصناف نیازمند برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، هنری و مسابقات ورزشی است و فقدان اینگونه برنامه ها می‎‌تواند پازل گمشده خانواده بزرگ اصناف باشد.البته ما می دانیم که اصناف با مشکلات اقتصادی زیادی روبرو هستند و شاید در نگاهی کوتاه مدت، اولویت اصناف رسیدگی به مشکلات و قوانین دست و پا گیر و البته شرایط اقتصادی باشد اما در عین حال و با نگاهی به آینده، لازم است به حفظ و تقویت هویت‌های هنری و ورزشی اصناف نیز بها دهیم. چرا که معتقدیم گاهی از این مسیر هم می‌توان به راه حل‌های سایر مشکلات نیز دست یافت.
وی ضمن تبریک روز قناد (۱۹ دی) تصریح کرد:در واحدهای صنفی افرادی داریم که خالق اثرهای هنری جهانی هستند. مثلا در صنف قنادان به دست آوردهای جهانی در تولید انواع محصولات دست یافته‌ایم و سال گذشته ۱۹ دی با عنوان روز ملی قناد ثبت شد که حاصل حضور قنادان صاحب سبک در جشنواره های بین الملی بوده است.
عضو کمیسیون تشکل‌ها و واحدهای صنفی اتاق اصناف ایران گفت: با این‌حال ما نیازمندیم که در معرفی محصولات حوزه شیرینیجات سنتی نیز فعال‌تر شویم مثلا جای خالی جشنواره های شیرینی های نواحی مختلف ایران مانند کلمپه ،نان برنجی و .. .بسیار خالی است؛ این معرفی در سایر صنایع تولیدی و سنتی نیز قابل تعمیم است.

عضو کمیسیون تشکل‌ها و واحدهای صنفی اتاق اصناف ایران تصریح کرد: خانواده بزرگ اصناف دارای افراد توانمند و موفقی در رشته های مختلف ورزشی است که حائز مدال‌های مختلف قهرمانی بوده و همچنین اساتید هنرمندی که دارای آثار فاخر هنری و سوابق مختلف شرکت در نمایشگاه‌های هنری هستند، نیز باید از ظرفیت‌های آنان استفاده کرد.
وی ادامه داد: باید یادآوری کرد که هنر یک‌فرد هنرمند زمانی شکوفاتر می‌شود که آنرا عرضه کند بنابراین باید بستر عرضه هنرهای اصناف را فراهم کنیم. همچنین در خصوص ورزش نیز زیرساخت‌های برگزاری جشنواره‌ های ورزشی باید مهیا شود.
به گفته فردوسی، برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی ویژه اصناف و خانواده هایشان امری است که میتواند به تقویت روحیه، ایجاد انگیزه و نشاط، افزایش مهارت‌ها، تبلیغ محصولات با کیفیت و … و در نهایت به نشان دادن ظرفیتها و توانمندی‌های اصناف منجر شود.
وی اظهار کرد: ما به دنبال سنگ بزرگ نیستیم که آن نشانه نزدن است. اما چنین برنامه هایی در برخی از اتحادیه ها و اتاقهای شهرستان ها انجام شده و به نظر می رسد این ظرفیت وجود داشته باشد که در سطح اتاق اصناف ایران برنامه ریزی و اجرا شود. لذا پیش نیازهای ایجاد چنین کارگروهی در کمیسیون تشکل ها و واحدهای صنفی مطرح شده است./پ/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 15 =

7 + 3 =