ادامه تعطیلی کرونایی اصناف استان خراسان شمالی

۱۳:۰۵:۱۶ اردیبهشت ۱۱, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

ادامه تعطیلی کرونایی اصناف استان خراسان شمالی/هیچ خبری از حمایت‌های دولتی نیست

رئیس اتاق اصناف مرکز استان خراسان شمالی گفت: متاسفانه با بی تدبیری بعضی از مدیران موج چهارم خطرناکتر از موج های قبلی شروع شد و باز هم قشر اصناف اولین قربانی اجرای محدودیت‌ها شدند.
مهدی امیدوار درگفت‌وگو با تسنیم با اشاره به تعطیلی سه هفته‌ای بازار شهرهای خراسان شمالی اظهار کرد: بهترین و موثرترین همکاری با مصوبات ستاد ملی کرونا را بدون شک اصناف، انجام دادند و با وجود فشارهای اقتصادی شدیدی که از اعمال محدودیت‌ها بر اصناف وارد شده است، با این حال به نحو موثری همراهی کرده‌اند.
وی افزود: سوال و مطالبه اصلی بدنه اصناف که روزانه در حجم زیادی به اتاق‌ها واصل می شود این است که چرا حمایتی از واحدهای صنفی صورت نمی‌گیرد؟چرا اعمال محدودیت ها با فشار بیشتری بر اصناف اعمال شده و بخش‌های دیگری مثل مطب‌ها و مراکز درمانی، بانک‌ها، شهرداری‌ها٬ مراکز خرید و سایر مراکز پرتعدد از این قاعده مستثنی می‌شوند؟
نماینده اصناف خراسان شمالی در اتاق اصناف تهران٬ گفت: کسبه خراسان شمالی در بدترین شرایط اقتصادی و در بهترین ساعت کسب و کار خود با اعتماد به بدنه اتاق‌ها و اتحادیه‌ها، دستورات ستاد ملی کرونا را اجرا کرده و همکاری و تعامل عالی با مصوبات ستاد کرونا داشتند ولی متاسفانه با بی تدبیری بعضی از مدیران موج چهارم خطرناکتر از موج های قبلی شروع شد و باز قشر اصناف اولین قربانی اجرای محدودیت‌ها شدند.
امیدوار تصریح کرد: از این جهت کمترین خواسته کسبه و فعالان صنفی این هست که جنبه دیگر سیاست‌های ستاد ملی کرونا که بر بعد حمایتی دلالت دارد و شامل تعهدات حمایتی دولتی‌ها هم می‌شود، جنبه عملیاتی پیدا کرده و همگام با آن، بسته حمایت‌های دولتی ها از اصناف در این شرایط ویژه شامل حال اصناف شده و برای اجرای آن دولت عزم جدی و لازم را اعمال نماید.
وی بر لزوم حمایت‌های مالیاتی و بیمه‌ای از اصناف تاکید و اظهار کرد: باید برنامه‌ریزی‌های دقیقی در خصوص تخفیف بیمه‌های تامین اجتماعی، تسهیلات کم بهره و سریع الوصول، وضعیت چک های معوق، معافیت مالیاتی و بسته حمایتی دقیقی با قابلیت اجرای سریع٬ توسط دولت تدارک و اجرایی شود. از آغاز سال ۹۹ با شیوع ویروس کرونا اصناف تنها قشری بود که بیشترین ضربه را از کرونا و محدودیت ها متحمل شد و تنها قشری هم بود که کمترین بسته حمایتی را دریافت کرد. /پ/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 20 =