تعطیلی اصناف گروه ۲ ، ۳ و ۴ یک هفته دیگر تمدید شد

۱۳:۰۱:۱۱ اردیبهشت ۱۲, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف اصفهان: تعطیلی اصناف گروه ۲، ۳ و ۴ یک هفته دیگر تمدید شد

رئیس اتاق اصناف اصفهان گفت: محدودیت‌های فعالیت اصناف گروه ۲ ، ۳ و۴ یک هفته دیگر تمدید شد که ظلمی مضاعف در حق آن‌ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران رسول جهانگیری در گفت و گو با ایمنا اظهار کرد: چگونه به کسبه گفته می‌شود فعالیت خود را تعطیل کنند ولی مابقی مراکز، همچنان فعالیت خود را ادامه می‌دهند. متأسفانه محدودیت‌های فعالیت اصناف گروه ۲، ۳ و۴ یک هفته دیگر تمدید شد که ظلمی مضاعف در حق آن‌ها است.

وی افزود: در حالی که برای یک هفته لازم است تمام کشور از اداره‌های دارایی، بیمه، بانک‌ها و… گرفته تا اصناف تعطیل شوند که این معضل به طور کلی حل شود وگرنه تا زمانی که همه ارگان‌ها مشغول کار باشند نمی‌توان تنها با محدود کردن اصناف به نتیجه رسید.

رئیس اتاق اصناف اصفهان تصریح کرد: با ادامه چنین روندی به تدریج حالت قانونی دستورات دولتی از بین می‌رود و چنین موضوعی عادی تلقی می‌شود؛ به عبارتی ضمانت اجرایی قانون، خود به خود از بین می‌رود؛ زیرا هر بار دستوری داده می‌شود و دستور قبلی نقض شده و موردی جدید اعلام می‌شود که چندان صحیح به نظر نمی‌رسد.

به گفته جهانگیری، اصناف نسبت به اعمال این محدودیت‌ها اعتراض‌های فراوانی به ستاد کرونای اصفهان داشته‌اند ولی در پاسخ گفته می‌شود که دستورات ستاد کرونای تهران، مرجع تصمیم‌گیری است و امکان تغییر وجود ندارد./ح/پ/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =