عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران: تداوم افزایش نرخ ارز بر کالاهای اساسی اثرگذار خواهد بود

۱۳:۵۲:۰۵ آبان ۱۷, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران: تداوم افزایش نرخ ارز بر کالاهای اساسی اثرگذار خواهد بود

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف اصفهان گفت: اگر نوسانات و سیر صعودی نرخ دلار ادامه‌دار و پیوسته باشد، به‌طورقطع بر تولید کالاهای اساسی و مواد اولیه اثرگذار خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، رسول جهانگیری در گفت‌وگو با ایسنا درباره نوسانات و افزایش نرخ ارز و نگرانی از افزایش قیمت کالاهای اساسی، اظهار کرد: به‌طورقطع نرخ کنونی ارز بیشتر هیجانی است و متاسفانه ناآرامی‌های اخیر به نوسانات نرخ ارز دامن زد.
وی تأکید کرد: نبود اطمینان به اقتصاد و عدم امنیت اقتصادی طی دو ماه اخیر، موجب نوسانات شدید نرخ ارز شد و قیمت فعلی دلار بیشتر جنبه روانی دارد و متاسفانه تأثیرگذار از مسائل سیاسی و اجتماعی است که امیدوارم با ایجاد آرامش، شاهد ثبات نرخ ارز شویم.
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران تصریح کرد: اگر نوسانات و سیر صعودی نرخ دلار ادامه‌دار و پیوسته باشد، به‌طورقطع بر تولید کالاهای اساسی و مواد اولیه اثرگذار خواهد بود که تداوم این شرایط حتماً اثرات خود را بر کف بازار و نوع خدمات و کالاها خواهیم گذاشت.
وی گفت: جو روانی حاکم بر بازار موجب نوسانات چند هزارتومانی نرخ دلار طی چند روز گذشته شده است، اما امیدواریم بازار ارز و سکه دوباره به آرامش قبلی خود بازگردد، اما اگر نوسانات نرخ ارز و دلار ادامه‌دار باشد، به‌طورقطع اثر خود را در سطح عرضه نشان می‌دهد.
جهانگیری با اشاره به شرایط بازار، توضیح داد: زمانی که بازار هیجانی می‌شود، به‌تبع موضوع خریدوفروش و رونق کسب‌وکار تحت‌تأثیر قرار می‌گیرد، بنابراین زمانی که تلاطم بازار زیاد و خریدها هیجانی شود، به تبع بر رونق بازار و فعالیت کسبه تأثیرگذار است.
وی نوسانات بازار و کسب کار فعلی را ناشی ناآرامی‌های اخیر دانست و گفت: بهم ریختگی فضای شهری و سطح بازار، به کسب‌وکارهای مردم و کسبه لطمه می‌زند.
رئیس اتاق اصناف اصفهان با بیان اینکه رکن اصلی جامعه و شهر کشور امنیت است تأکید کرد: اگر شرایط امروز ادامه‌دار باشد، عملاً افرادی که به‌طور ناخواسته موجب ناامنی در سطح شهر شده‌اند، تبعات و ضرر و زیان اقتصادی این وضعیت به خود آنها برمی‌گردد. بنابراین آرامش باید بازار به برگردد و اگر این شرایط مدت‌دار شود، متأسفانه اثر خود را سر سفره‌های مردم خواهد گذاشت./پ/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 × 1 =