«همدان» و «لرستان» پیشتاز در رعایت دستورالعمل های بهداشتی در اماکن عمومی

۱۲:۵۴:۱۲ آبان ۲۳, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

«همدان» و «لرستان» پیشتاز در رعایت دستورالعمل های بهداشتی در اماکن عمومی

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی کشور (شامل رعایت بهداشتی فردی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و تهویه مناسب) در بازه زمانی ۱۲تا ۱۹ آبان اندکی نسبت به هفته قبل افزایش یافت و به ۴۷.۲ درصد رسید با این حال همچنان زیر ۵۰ درصد است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران و بر اساس آمار هفتگی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، (۱۲تا ۱۹ آبان ۱۴۰۰) رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی به طور متوسط در کشور ۴۷.۲درصد رسید و در این بین تنها همدانی‌ها و لرستانی ها، بیش از ۵۰ درصد رعایت کرده اند.

بر اساس این آمارها، کرمان، چهارمحال و بختیاری و تهران پایین‌ترین درصد رعایت بهداشت فردی (شامل جلوگیری از ورود و حضور مراجعان و کارکنان دارای علایم بیماری، ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت، اخذ و نصبQR CODE ، امکانات شست و شو یا ضد عفونی دست و استفاده از کارتخوان یا روش‌های الکترونیکی دیگر پرداخت وجه) را داشته اند.
همچنین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی شامل تهویه طبیعی، مکانیکی و مطبوع در هفته مورد اشاره به طور متوسط در کشور به ۴۹.۶۶درصد رسید.
نمودار آخرین وضعیت اخطار و معرفی به مراجع قضایی در صنایع کشور از ۱۲تا ۱۹ آبان، نشان دهنده آمار ۷هزار و ۷۲۱ موردی برای کارگاه ها و صنایع کوچک است و در رتبه‌های بعد، «کشاورزی، دامپروری و معادن»، «صنایع تولیدی، نفت، گار و انرژی و سایر»، «صنایع ساخت و ساز» و «مراکز شماره گذاری و معاینه فنی» قرار دارند.
در این هفته ۷ هزار و ۲۱۲ سوپرمارکت و خواربار فروشی، حدود ۳ هزار نانوایی، یک هزار و ۱۰۰ رستوران و حدود ۴۴۰ فروشگاه زنجیره ای اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.
سامانه رسیدگی به شکایات بهداشتی وزارت بهداشت با شماره ۱۹۰ آماده دریافت شکایات عدم رعایت موازین بهداشت در محیط کار است./پ/
برای دریافت فایل pdf نمودار رعایت پروتکل‌های بهداشتی بر لینک زیر کلیک کنید:

آخرین وضعیت اجرای پروتکل ها از ۱۲تا۱۹آبان

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 8 = 24