برخورد سلبی با سردرهای غیر فارسی اصناف نتیجه بخش نبوده و باید فرهنگ سازی کنیم

۱۱:۴۰:۴۸ بهمن ۵, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

نشست شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی با حضور غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، هوشیار فقهیی دبیر کل اتاق اصناف ایران و نمایندگانی از سازمان های مدعو روز  سه‌شنبه چهارم بهمن‌ماه ۱۴۰۱ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزارشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، دبیر کل اتاق اصناف ایران در این نشست گفت: فرهنگ عمومی می‌تواند بزرگترین داشته ما در ایران باشد و به همین دلیل اهمیت بسیار دارد. فکر می‌کنم غفلت کردیم و دچار خسران شدیم. باید روی حرکت‌های پیشگیرانه تمرکز بیشتری وجود داشته باشد تا این فرهنگ در سطح جامعه به وجود بیاید.
هوشیار فقیهی با بیان اینکه در کشور بیش از سه میلیون واحد صنفی ثبت شده وجود دارد، ادامه داد: برای تمدید پروانه و مجوز کسب نیازمند قانون هستیم. اما در کل فکر می‌کنم راه حلی برای پاسداشت زبان فارسی نیست و حتی قوانینی که اعلام شد تا طبق آن اماکن اخطار دهد و منجر به بسته شدن فروشگاه شود، نمی‌تواند اجرایی شود.
دبیر کل اتاق اصناف ایران بیان کرد: در نتیجه جای اینکه برخورد سلبی داشته باشیم و تابلو فروشگاه را پایین بکشیم، باید فرهنگ سازی کنیم و تمرکز بر این داشته باشیم تا کسی که تابلو را طراحی می‌کند اعتقاد نداشته باشد که باید از زبانی غیر از فارسی استفاده کند./پ/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 × = 40