اعضای بسیج اصناف از فعالیت صنفی و بازرسی از آن شناخت دارند

۱۴:۵۵:۵۱ آبان ۲۵, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور: اعضای بسیج اصناف از فعالیت صنفی و بازرسی از آن شناخت دارند

رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که هفته گذشته، توسط معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان بسیج مستضعفین به منظور نظارت و بازرسی بر بازار از مبدا تا مقصد امضا شد، نشستی برگزار شد تا فرایند اجرایی آن مورد تبادل نظر قرار گیرد.

غلامرضا حسن‌پور در گفت و گو با پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران ادامه داد: اصلی‌ترین بند این تفاهم نامه این است که بسیج می‌خواهد به شکلی سازمان یافته ظرفیت‌های مردمی را به کار گیرد. بسیاری از اعضای بسیج اصناف خود از بدنه اصناف هستند و به همین منظور شناخت مناسبی از فعالیت صنفی و بازرسی از آن دارند.

رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور بیان کرد: هر چند در دولت قبل نیز بسیج در نظارت بر بازار با دولت همکاری داشت اما این بار به درخواست معاون اول رئیس جمهور، بسیج بر کل فرایند تامین، تولید و توزیع نظارت خواهد کرد و در این راستا با تشکیل قرارگاه شهید حاج صادق امانی (ره)، سازمان بسیج پا در میدان گذاشته است و از آنجایی که این موضوع در ارتباط با بازار و اصناف است بسیج اصناف بازاریان و فعالان اقتصادی کشور به عنوان دبیر این قرارگاه تعیین شده است.

وی افزود: ضمن این که کمیته اجرایی مرکب از نمایندگان اتاق اصناف ایران، وزارت صمت، جهاد کشاورزی، دادگستری و سازمان بسیج در سطح ملی، استانی و شهرستان تشکیل شده است. ما معتقدیم در این راستا همکاری خوبی بین مجموعه های بازرسی اعم از بازرسان اتاق های اصناف و دیگر نهادها وجود خواهد داشت. ضمن اینکه لازم است وزارتخانه‌هایی که با تصمیماتی بر این فرایند تاثیر می‌گذارند، پاسخگو باشد.

وی بیان کرد: دولت در بحث واکسن کرونا خوب عمل کرده است اما مردم از آنچه سر سفره هایشان دارند ناراحت هستند. بنابراین بسیج خود را موظف می‌داند هر جایی که از ما کمک خواستند، ورود کند./پ/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + = 21