ضرورت نصب نرخ مصوب کالاهای یلدایی در واحدهای صنفی برای جلوگیری از گران فروشی

۱۲:۲۱:۱۳ آذر ۲۸, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف مرکز استان زنجان در مورد نرخ اقلام مناسبتی شب یلدا و موضوع گرانفروشی اظهار کرد: با هماهنگی‌های انجام شده و نرخ‌گذاری در این زمینه، گرانفروشی وجود ندارد و تمامی میوه‌های مناسبتی شب یلدا و همینطور آجیل و شیرینی با نرخ مصوب به فروش می‌رسند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از تسنیم، محمد بازرگان اضافه کرد: به فروشندگان توصیه اکید شده که بر روی اقلام خود حتماً قیمت درج کنند؛ از سوی دیگر نرخ‌های مصوب اتحادیه مقابل چشم مشتری نصب شود و قطعاً اگر این موارد از سوی فروشندگان رعایت نشود برخورد قاطع و جدی‌تری با آنان خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان با اشاره به اینکه از کاسبان و فروشندگان تقاضا داریم در این شرایط اقتصادی، مشتریان را بیشتر مدارا کنند، گفت: طبق بازرسی‌های میدانی که از ۱۰ روز گذشته در بازار آغاز شده و تا روز ۳۰ آذر هم ادامه خواهد داشت، میوه فروشان با ۲۰ درصد سود و آجیل فروشان با ۱۰ درصد سود اجناس خود را عرضه خواهند کرد.

وی افزود: هندوانه به عنوان نماد اصلی شب یلدا با قیمت ۱۰ هزار تومان و در بالاترین قیمت نیز ۱۱ هزار تومان نرخ‌گذاری شده که توسط مغازه داران، وانت‌ها و دکه‌های فروش میوه به دست مردم می‌رسد. به تعداد انبوه هم هندوانه در میدان تره‌بار نرسیده به میدان بسیج وجود دارد.

بازرگان تصریح کرد: قیمت آجیل از ۲۸۰ هزار تومان تا ۳۲۰ تا ۳۵۰ هزار تومان در بازار وجود دارد و آجیل فروشان، نهایتاً با ۱۰ درصد سود اجناس خود را عرضه می‌کنند. از سوی دیگر به قنادی‌های سطح شهر هم تأکید شده که قیمت‌های مصوب اتحادیه را مقابل چشم مشتری نصب کنند و از گران فروشی اکیداً خودداری کنند چرا که گشت‌های نامحسوس اتاق اصناف در بازار حضور دارند.

وی عنوان کرد: نرخ سیب سفید از ۱۲ تا ۲۵ هزار تومان، سیب قرمز ۱۱ تا ۲۳ هزار تومان، نارنگی در انواع مختلف با نرخ ۹ تا ۱۶ هزار تومان، پرتقال با قیمت ۸ تا ۱۳ هزار تومان و نیز انار در نرخ ۱۲ تا ۳۰ هزار تومان اعلام شده است./پ/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 2 =