تقدیر از واحدهای صنفی برتر خراسان شمالی در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی

۱۰:۳۹:۳۲ تیر ۱۶, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

تقدیر از واحدهای صنفی برتر خراسان شمالی در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی: می دانیم اصناف چه شرایط سختی را متحمل شدند/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی: اصناف میدان‌دار عرصه مبارزه با ویروس منحوس کرونا

در آیینی با حضور نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی، رئیس اتاق اصناف بجنورد، نائب رییس کمیسیون بهداشت مجلس و رئیس و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از واحدهای صنفی برتر در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی تقدیر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از برنا، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در این آیین بیان کرد: کرونا امتحان بزرگی برای همه ما بود و در این امتحان که هنوز ادامه دارد برخی از افراد پیروز و برخی بازنده می شوند.
حجت الاسلام و المسلمین رضا نوری عنوان کرد: اصناف در این وضعیت اقتصادی همکاری خوبی داشتند و ما شاهد این همکاری بودیم و می‌دانیم که اصناف چه شرایط سختی را متحمل شدند.
رئیس اتاق اصناف بجنورد بیان کرد: طی دو سال اخیر اصناف به دلیل شرایط اقتصادی و شیوع ویروس کرونا، دچار کاهش درآمد شده است. با وجود این که حدود ۸۰ درصد واحد صنفی بجنورد نیز مستاجر هستند ولی با این حال به دلیل اهمیت سلامت مردم در وضعیت بحرانی نسبت به تعطیلی صنف خود اقدام کردند.
مهدی امیدوار عنوان کرد: اصناف و بازاریان خراسان شمالی در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی و اعمال محدودیت‌ها رتبه دوم کشوری را کسب کردند و این درحالی است که با رتبه اول کشور تنها یک درصد اختلاف داشتند.
وی ضمن قدردانی از بازاریان و کسبه استان گفت: در دوران شیوع کرونا و اعمال محدودیت ها، کمترین تنش و مشاجره و همچنین پلمب را در بین استان‌های دیگر داشتیم.
نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از دانشگاه علوم پزشکی استان برای برگزاری چنین جلسه ای تشکر و قدردانی می‌کنم چون بسیاری از کسبه و بازاری استان در شرایط کرونایی همکاری خوبی با ستاد کرونای استان داشتند.
سید محمد پاکمهر بیان کرد: اصناف استان با نهایت بصیرت و آگاهی از شرایط موجود کشور با وجود اینکه خسارت زیادی در شرایط کرونایی متحمل شدند اما باز هم به دلیل اهمیت داشتن سلامتی مردم، واحد صنفی خود را تعطیل کردند و این بسیار ارزشمند است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در این جلسه اظهار کرد: طی مدت ۱۸ ماه شیوع ویروس منحوس کرونا، زندگی همه ما به طرق مختلف دچار مشکل کرده است و در این بین اصناف برای حفظ جان آحاد مختلف جامعه همکاری خوبی داشت.
سید احمد هاشمی اصناف را میدان‌دار عرصه مبارزه با ویروس منحوس کرونا خواند و گفت: این قشر از جامعه علاوه بر همراهی با مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا در خصوص تعطیلی و محدودیت فعالیت، با تولید و عرضه اقلام بهداشتی و حفاظتی در کنار مدافعان سلامت در بخش های بهداشتی و درمانی گام های موثری برای کنترل این بیماری برداشتند.
وی بیان کرد: سلامت مردم اهمیت دارد بنابراین باید با همکاری یکدیگر تلاش کنیم تا از این شرایط سخت بیرون بیاییم.
هاشمی خاطرنشان کرد: از جمله درس هایی که می توان از این شرایط سخت گرفت توجه بیشتر به نعمت هایی که داشتیم و از آن غافل بودیم مانند سلامتی و صله رحم است همچنین با شیوع ویروس کرونا باعث شد برخی از اصناف که در حوزه بهداشت و سلامت فعالیت می کنند، توجه خود را به بهداشت عمومی و فردی افزایش دهند./پ/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − نه =