بررسی مشکلات اصناف آذربایجان غربی با مشارکت استانداری و اتاق اصناف

۱۱:۳۳:۱۴ آبان ۲۷, ۱۴۰۲ 0 دیدگاه

بررسی مشکلات اصناف آذربایجان غربی با مشارکت استانداری و اتاق اصناف

رئیس و هیات رئیسه اتاق اصناف مرکز استان آذربایجان غربی و روسای اتحادیه‌های صنفی شهرستان ارومیه در نشست بررسی مشکلات استان در محل استانداری حضور یافتند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران و بر اساس اطلاعات واصله از روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان آذربایجان غربی، این نشست به ریاست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری در راستای حل مشکلات اصناف برگزار شد و نمایندگانی از دستگاه‌های مختلف حضور یافتند.
در این دیدار مجید محبی، رئیس اتاق اصناف مرکز استان، اصناف را بخش مهم جامعه دانست همکاری بیشتر مسئولان به ویژه استانداری را در حل مشکلات جامعه صنفی خواستار شد.
وی با توجه به استراتژیک و توریستی بودن آن منطقه، توجه ویژه به ظرفیت‌های منحصر به فرد واحدهای صنفی ارومیه را مورد تاکید قرار داد.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان آذربایجان غربی، در ادامه از تشکیل مرکز نیکوکاری خیرین اصناف در راستای کارهای فرهنگی خبر داد.
وی در خصوص مطالبه یک در هزارم سهم مالیاتی، مطالبه ثلث جرائم تعزیرات حکومتی، نیاز به خودرو اقساطی برای واحد بازرسی نظارت اصناف، فراهم کردن سیستم تسهیلات تبصره ۱۶ و ۱۸ برای واحدهای تولیدی توضیحاتی ارائه داد.
محبی همچنین به مشکلات ایجاد شده در پی فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای و عدم نظارت کافی بر آنها، مشکلات مجتمع‌های میدان میوه و تره بار – حبوبات- درودگران، مشکلات بیمه برای کارگاه‌های تولیدی کوچک، دکه‌های شهرداری، مشکلات سرویس مدارس و ساماندهی آن با اتحادیه آژانس تلفنی، دفاتر خدمات مسافربری و گردشگری و هتل‌ها اشاره کرد و خواستار هم اندیشی در خصوص رفع این مشکلات شد.
در ادامه جلسه جواد کرمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی، ضمن استماع مطالبات روسای اتحادیه‌های صنفی و ابراز خرسندی از تشکیل جلسه فوق، نقش اصناف را مهم دانست و گفت: مجموعه استانداری آماده دریافت مشکلات تک تک اتحادیه‌های صنفی در راستای رفع مشکلات موجود بوده و در کنار اصناف قرار دارد.
کرمی اظهار کرد: طی جلسات تخصصی، با حضور روسای اتحایه‌های صنفی، موضوعات اصناف بررسی و راه کارها بررسی خواهد شد. /پ/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 × 1 =