نشست ساماندهی و رصد و پایش گندم خراسان شمالی

۱۴:۱۳:۰۷ آبان ۲۷, ۱۴۰۲ 0 دیدگاه

با حضور مهدی امیدوار عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران برگزار شد؛ نشست ساماندهی و رصد و پایش گندم خراسان شمالی

نشست کارگروه تنظیم بازار خراسان شمالی با موضوع ساماندهی و رصد و پایش گندم، آرد و نان و خرید تضمینی گندم به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و با حضور مهدی امیدوار عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف مرکز استان خراسان شمالی و نمایندگانی از دیگر دستگاه ها برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران و بنابر اطلاعات واصله از روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان خراسان شمالی، مهدی امیدوار عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف مرکز استان خراسان شمالی در این نشست گزارشی از اقدامات اتاق اصناف را در حوزه تنظیم بازار بیان کرد.
امیدوار افزود: برگزاری طرح‌ها و گشت‌های مشترک بازرسی و نظارت و جرائم تعزیراتی و مبالغ بالای این جرائم مورد اعتراض واحدهای صنفی است. به اعتقاد ما، اگرچه جرائم تعزیراتی باید بازدارنده باشند اما این مقدار نباید منجر به تعطیلی واحد صنفی شوند.
وی خواستار همکاری و تعامل بیشتر تعزیرات حکومتی استان در تعیین ضرائب جرائم واحدهای صنفی شد.
امیدوار در ادامه توضیحاتی در خصوص محاسبه نحوه مالیات صنوف توزیع کننده کالاهای اساسی بیان کرد و افزود: این صنوف با توجه به اینکه با قیمت‌های دستوری و درصد پایین تر کالا ها را به فروش می رسانند مقرر شد ضرایب مالیاتی ویژه این صنوف درصد پایین تری محاسبه شود که تاکنون این امر انجام نشده است و اکثر این صنوف با مالیات های سنگین مواجه شده اند خواستار تعامل اداره کل امور مالیاتی با این صنوف شد.
در ادامه فیروزه نائب رئیس اتاق اصناف و رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار آمادگی خود رو در خصوص همکاری در جهت تامین میوه عید نوروز را اعلام کرد./پ/

 

 

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =