اختلال در صدور پروانه کسب برای مردان بدون کارت پایان خدمت!

۱۴:۳۸:۴۱ شهریور ۲۶, ۱۴۰۲ 0 دیدگاه

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اتاق اصناف ایران خبر داد؛ اختلال در صدور پروانه کسب برای مردان بدون کارت پایان خدمت!

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه اتاق اصناف ایران گفت: امکان صدور پروانه کسب برای مردان، بدون کارت پایان خدمت وجود ندارد.

بهروز شفیعی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران بیان کرد: یکی از مدارک لازم برای صدور پروانه کسب برای مردان، کارت پایان خدمت است که پیش از راه اندازی درگاه ملی مجوزهای کشور و سامانه نوین اصناف، این افراد در صورتی که شاغل به تحصیل بودند، گواهی اشتغال به تحصیل ارائه می کردند و در مقابل پروانه کسب موقت برایشان صادر می شد.

وی افزود: با وجود این، با سامانه محور شدن صدور پروانه های کسب این امکان دیده نشده است. حال اینکه مشخص نیست صدور پروانه کسب برای این افراد به طور کلی لغو شده است و یا اینکه در برنامه نویسی سامانه این شرط دیده نشده است. البته به نظر می رسد که یک اشکال در برنامه نویسی باشد اما به هر حال مشکلاتی را برای متقاضیان پروانه کسب و مباشرت پیش آورده است.

رئیس اتاق اصناف شهرستان پاوه تاکید کرد: سامانه های فوق الذکر برای تسهیل در صدور پروانه های کسب ایجاد شده اند اما به نظر می رسد پیش از طی مراحل آزمایشی، اجرایی شده است و به همین دلیل اتحادیه های صنفی مشکلات زیادی با نواقص و ایرادات این سامانه ها دارند. لذا ضروری است تمامی مشکلات این سامانه ها در شهرستان های مختلف شناسایی شده و به قید فوریت اصلاح شوند.

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 7 = 35