“کسب مهارت” سرمایه‌گذاری است

۱۰:۵۲:۴۴ مهر ۱۵, ۱۴۰۲ 0 دیدگاه

سرپرست مرکز آموزش و پژوهش اتاق اصناف: “کسب مهارت” سرمایه‌گذاری است

سرپرست مرکز آموزش و پژوهش اتاق اصناف ایران گفت: در حالی‌که علوم و فناوری‌ها به سرعت در حال پیشرفت و به فراخورآن نیازهای مشتریان نیز پویاتر می‌شود و همین‌طور بازار رقابت شدیدتری را تجربه می‌کند؛ کسب مهارت به یک نوع سرمایه‌گذاری مبدل شده است.

لیلا غلامی پور در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران بیان کرد: همان‌طور که برای شروع کسب و کار سرمایه مالی لازم است، به سرمایه مهارتی نیز نیازمندیم. در واقع، مهارت آموزی، شرط مهم پیشرفت در کسب و کار و تاب‌آوری در مقابل نوسانات متغیرهای کلان اقتصادی است.

این دکتر اقتصاد با طرح پرسشی بیان کرد: چگونه می‌توان از کسی که در حال یادگیری نباشد، انتظار نوآوری، تفکر استراتژیک و روحیه کارآفرینی داشت؛ آن هم در حالی که واژه‌های جدیدی مانند “حباب دارائی‌ها”، “نااطمینانی تورمی”، “ظهور مالیات‌های جدید” و … وارد ادبیات بازار شده است؟!

غلامی پور تصریح کرد: مواجهه صحیح جامعه اصناف با آن‌ها تنها از کانال آموزش مقدور است. لذا توانایی بیشتر، مهارت گسترده‌تر، نگرش عمیق‌تر نسب به اصول کسب و کار ضرورتی انکارناپذیر است.

وی تاکید کرد: اصناف و بازاریان با تغییر ساختار اقتصادی، ایجاد اشتغال و افزایش بهره‌وری، می‌توانند ثروت اقتصادی و اجتماعی تولید کنند.

سرپرست مرکز آموزش و پژوهش اتاق اصناف ایران از تولید محتوا برای سامانه آموزش اتاق اصناف ایران و انتشار این محتواها در آینده‌ خبر داد و گفت: سامانه آموزش اتاق اصناف ایران (https:\\asnaflms.ir\) سعی دارد، ضمن ارائه آموزش‌های لازم برای اخذ پروانه کسب، شکاف میان نیاز بازار کار و موضوعات آموزشی را کاهش دهد.

سرپرست مرکز آموزش و پژوهش اتاق اصناف ایران ابراز امیدواری کرد: گام‌های کوچک اما مستمر این اتاق در تقویت سرمایه مهارتی اصناف و بازاریان موثر واقع شود./پ/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =