عرضه میوه با تخفیف در جشنواره فروش ویژه نوروزی

۱۱:۱۲:۲۵ اسفند ۱۰, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی خبر داد؛ عرضه میوه با تخفیف در جشنواره فروش ویژه نوروزی

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران گفت: تقاضای مردم برای خرید میوه کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از بازار، اسدالله کارگر با بیان اینکه اولویت تامین میوه باید بازار داخلی باشد گفت: تقاضای مردم برای خرید میوه کاهش یافته است و این محصول در اولویت‌های اول خرید مردم نیست.

کارگر در ارتباط با گرانی میوه و ارتباط آن با افزایش صادرات این محصول اظهار داشت: کمبود میوه در بازار نداریم، ولی هر صادراتی که بدون مقدمه و برنامه ریزی انجام شود اثرات خود را روی بازار خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اول باید تامین میوه بازار داخلی انجام شود افزود: برای صادرات محصولات کشاورزی، باید برنامه ریزی بلند مدت داشته باشیم و ابتدا نیاز بازار داخلی را تامین و بعد صادرات کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه بخش خصوصی و دولتی ذخیره شب عید را انجام داده اند و مشکلی برای تامین بازار نداریم گفت: وجود اقدامات ناهماهنگ و بدون برنامه ریزی قبلی می‌تواند به عرضه میوه در بازار داخلی صدمه بزند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران با اشاره به اینکه تقاضای خرید میوه کاهش یافته است ادامه داد: خرید میوه جز اولویت‌های اول مردم نیست و میزان تقاضا کاهش یافته است.

وی با اشاره به طرح مشترک اتاق اصناف برای عرضه مایحتاج مردم تصریح کرد: بر اساس طرح اتاق اصناف با عنوان جشنوار فروش ویژه نوروزی، فروشندگان میوه و تره بار نیز اقدام به عرضه محصولات خود با تخفیف نوروزی و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی می‌کنند.

کارگر گفت: بر این اساس واحدهای منتخب اتحادیه با بنری یک شکل اقدام به فروش خواهند کرد و محصولات خود را با تخفیف در نظر گرفته شده عرضه می‌کنند.

وی اظهار کرد: میزان تخفیف نوروزی قیمت میوه‌ها بسته به نوع میوه متفاوت است، ولی نرخ فروش خود را کمتر از نرخ مصوب خواهند کرد./ح/

 

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 9 =