نظارت بر واحدهای قالیشویی در چهارمحال و بختیاری تشدید شد

۱۱:۰۰:۲۴ اسفند ۵, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف چهارمحال و بختیاری: نظارت بر واحدهای قالیشویی در چهارمحال و بختیاری تشدید شد

رئیس اتاق اصناف چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به قرارگرفتن در روزهای پایانی سال و فرارسیدن روزهای خانه‌تکانی، نظارت بر واحدهای قالیشویی استان افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران نجف کریمی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه تعداد واحدهای فعال قالیشویی در استان کمتر از ۵۲ واحد است از این‌رو شرایط برای تشکیل اتحادیه قالیشویی در استان فراهم نیست و واحدهای فعال در این حوزه زیر نظر اتحادیه فرش دستباف و ماشینی استان قرار دارند.

وی ادامه داد: هم‌اینک ۱۰ واحد قالیشویی در شهرستان شهرکرد و هشت واحد دیگر در سایر شهرستان‌های استان فعال است.

کریمی با اشاره به تشدید نظارت‌ها بر فعالیت واحدهای قالیشویی فعال در استان در روزهای پایانی سال، تصریح کرد: با توجه به تعداد شکایت‌های مردمی از واحدهای قالیشویی، اما سعی شده است با میانجی‌گری این شکایات را حل و فصل شود و واحدهای نیز که با شکایت مردمی مواجه می شوند، درصدد جبران خسارت‌های وارده بر مشتریان برآمده و از پلمب واحدهای خود جلوگیری کنند.

رئیس اتحادیه فرش دستباف و ماشینی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بیشترین آسیب مراحل شست‌وشو در واحدهای قالیشویی متوجه فرش‌های ماشینی است، اظهار کرد: از آنجا که فرش‌های ماشینی‌ با الیاف مصنوعی بافته می‌شوند زمانی که این الیاف با پودر کلر تماس پیدا کند، دچار آسیب می‌شود.

کریمی ادامه داد: برخی فرش‌ها نیز از قبل دارای عیب و آسیب‌دیدگی هستند و قالیشویی‌ها قصوری در این خصوص ندارند که تشخیص این موضوع با کارشناسان اتحادیه فرش دستباف و ماشینی است.

وی با بیان اینکه نرخ‌های مصوب سال ۹۹ به تمامی واحدهای قالیشویی ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: نرخ شست‌وشوی هر مترمربع فرش ماشینی و دستباف متفاوت است و این نرخ جدای از هزینه حمل و نقل فرش است که بطور مثال قیمت شست و شوی هر مترمربع فرش ماشینی بین ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان است./پ/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 6 =