کوچ کرونایی نمایشگاه فروش بهاره مازندران از خیابان به فروشگاه‌ها

۱۱:۱۴:۰۳ اسفند ۴, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رییس اتاق اصناف مرکز استان مازندران: کوچ کرونایی نمایشگاه فروش بهاره مازندران از خیابان به فروشگاه‌ها/ ضرورت قرار گرفتن مجوز فروش فول العاده فروشگاه‌ها با میزان تخفیف در معرض دید خریداران

رییس اتاق اصناف مرکز استان مازندران گفت: در سال جاری به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، نمایشگاه فروش بهاره مازندران جای خود را به طرح نمایشگاهی به وسعت ایران خواهد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از پیک نکا، سیداحمد اندرواژ افزود: تمام فروشگاه‌های توزیع اقلام و اجناس مورد نیاز شب عید شهروندان در سطح مازندران باید برای فعالیت در قالب جشنواره فروش ویژه نوروزی (نمایشگاهی به وسعت ایران) از مجامع امور صنفی مجوز قانونی کسب کنند.

وی اضافه کرد: تمام صاحبان فروشگاه‌هایی که در قالب جشنواره فروش ویژه نوروزی (نمایشگاهی به وسعت ایران) مجوز از مجامع امور صنفی در شهرستان ها دریافت می کنند، موظف به فروش اجناس خود با ۱۰ تا ۱۵ درصد زیر قیمت رسمی بازار هستند و این کار نیز از سوی کارگروه‌های نظارت نوروزی راستی‌آزمایی خواهد شد.

به گفته رییس اتاق اصناف شهرستان ساری با برپایی جشنواره فروش ویژه نوروزی (نمایشگاهی به وسعت ایران) در سطح استان مازندران برای دومین سال متوالی به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، نمایشگاه‌های بهاره همانند گذشته در این خطه از شمال کشور برگزار نخواهد شد.

اندرواژ اضافه کرد: دستورالعمل جشنواره فروش ویژه نوروزی (نمایشگاهی به وسعت ایران) از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به تمام مجامع امور صنفی و اتاق اصناف برای اجرایی شدن ابلاغ شده است و پیش‌بینی می شود که از ۱۵ اسفندماه این جشنواره اجرایی شود.

وی اظهار کرد: در شرایط فعلی استقبال خوبی از سوی اصناف و بازاریان برای برپایی جشنواره فروش ویژه نوروزی (نمایشگاهی به وسعت ایران) در قالب فروشگاهی صورت گرفت و امیدواریم که این جشنواره بتواند در صورت موفقیت حتی پس از شکست ویروس کرونا نیز عملیاتی شود.

رییس اتاق اصناف شهرستان ساری رعایت پروتکل های بهداشتی را یکی از شروط اصلی برای صدور مجوز برای برپایی جشنواره فروش ویژه نوروزی (نمایشگاهی به وسعت ایران) برای بازاریان و اصناف در سطح استان اعلام کرد.

اندرواژ در مورد راه افتادن بازارهای موسوم به “فروش فوق العاده” در آستانه سال نو گفت: همساله با تغییر فصل به خصوص در آستانه فصل بهار فروش فوق العاده بازار با تخفیف فوق العاده از سوی بازاریان برگزار می شود و تمام بازاریان می بایست برای برپایی فروش فوق العاده و تخفیف فوق العاده از مجامع امور صنفی و اتاق اصناف مجوز قانونی دریافت کنند.
 
وی اظهار کرد: مجوز صادره نیز باید از سوی صاحبان فروشگاه با میزان تخفیف در معرض دید خریداران قرار گیرد و مردم نیز می توانند هر گونه تخلف بازارهای فروش فوق العاده را با شماره ۱۲۴ به اطلاع بازرسی و نظارت استان برسانند و با متخلفان نیز برخورد خواهد شد.
 
اندرواژ کیفیت و قیمت را دو عامل اصلی مدنظر در بازارهای موسوم به فروش فوق العاده در آستانه سال نو بیان کرد و گفت: فروشگاهها موظفند کالاهایی را در این بازار به فروش برسانند که مطابق آن مجوز دریافت کردند و فروش کالاهای بی کیفیت در این بازار نیز خط قرمز برای فعالیت آنان محسوب می شود.
 
براساس آخرین آمار استان مازندران بیش از ۱۷۰ هزار واحد صنفی دارد که با شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال گذشته همزمان با شیوع همه گیری ویروس کرونا تاکنون این واحدهای صنفی اعم از خدماتی و گردشگری که بیش از ۶۰ درصد اشتغال این خطه شمال کشور را به خود اختصاص می دهند ، یکی از گروه های شغلی پرخطر محسوب می شوند که در معرض خطر تعطیلی و محدودیت زمانی فعالیت مواجه بودند و هم اکنون نیز فعالیت این واحدهای صنفی در گروه شغلی سطح سه و چهار که شامل آموزشگاههای خصوصی علمی است در ۸ شهرستان با وضعیت رنگ بندی نارنجی کرونایی تعطیل است.
 
براساس آمار هم اکنون حدود ۸۱۶ بیمار مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان های دو دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران و بابل بستری هستند و از ۲۲ شهرستان استان نیز ۸ شهرستان در وضعیت نارنجی پر خطر، و ۱۴ شهرستان نیز در وضعیت زرد و آبی با الگوی رنگ بندی کرونایی قرار دارند.
Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =