مشارکت ۱۰ اتحادیه لرستان با «نمایشگاهی به وسعت ایران»

۱۳:۵۳:۲۴ بهمن ۱۷, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف مرکز استان لرستان: مشارکت ۱۰ اتحادیه لرستان با «نمایشگاهی به وسعت ایران»

رئیس اتاق اصناف مرکز استان لرستان (خرم آباد) با تاکید بر اهمیت برگزاری جشن ملی پیروزی انقلاب اسلامی گفت: با هماهنگی اتاق اصناف خرم آباد و اتحادیه‌ها، واحدهای صنفی این شهرستان بنر و پرچم جمهوری اسلامی را نصب خواهند کرد تا به نوعی در این جشن ملی مشارکت داشته باشند.

حشمت رحیمی در گفت و گو با پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران گفت: همچنین به دعوت اتاق اصناف و اتحادیه ها، واحدهای صنفی به طور اختیاری تخفیف‌هایی به مناسبت دهه فجر به مشتریان خود ارائه خواهند داد، که این اقدام متناسب با جو برگزاری این جشن ملی است و در صورتی که به صورت گسترده اجرا شود علاوه بر ایجاد نشاط در جامعه، بازار را که امروز تحت تاثیر شرایط اقتصادی و بیماری کرونا دچار نوعی رخوت شده است به جریان بیاندازد.

وی افزود: لذا پیشنهاد ما به واحدهای صنفی این است که به هر شکل که مورد نظر خودشان هست، خدمات ویژه ای به مشتریان ارائه دهند. از آنجایی که این اقدام هم زمان انجام خواهد شد، به طور حتم تاثیر مطلوبی بر جو روانی بازار و رونق چرخه عرضه و تقاضا خواهد گذاشت.

نماینده اتاق اصناف ایران در استان لرستان همچنین در خصوص برگزاری دومین دوره از «نمایشگاهی به وسعت ایران (جشنواره فروش ویژه نوروزی)» گفت: واحدهای صنفی لرستان از نظر اقتصادی، ضعیف هستند و ارائه تخفیف به مشتریان دشوار است اما به لحاظ لزوم تحریک بازار و به موجب تدبیری که در برگزاری جشنواره فروش ویژه نوروزی (نمایشگاهی به وسعت ایران) شده است، جلساتی را با ۱۰ اتحادیه مرتبط به بازار نوروز گذاشته‌ایم و خوشبختانه روسای این اتحادیه‌ها جهت مشارکت در این طرح، اعلام آمادگی کرده‌ و در حال اطلاع‌رسانی به اعضای تحت پوشش اتحادیه‌ها هستند.

وی افزود: تخفیف‌های متفاوتی برای کالاها و خدمات در نظر گرفته شده است اما بیشتر اتحادیه‌های متتخب این شهرستان با تخفیف‌های ۱۰ تا ۱۵ درصدی موافقت کرده‌اند.

رحیمی گفت: از آنجایی که در سال‌های گذشته، برگزاری نمایشگاه‌های بهاره تاثیرات منفی گسترده ای بر بازار شب عید واحدهای صنفی می‌گذاشت و در عین حال، عرضه کننده محصولات بی کیفیت به مصرف کنندگان بود، لذا پیش‌بینی می‌کنیم که برگزاری «نمایشگاهی به وسعت ایران» بتواند جایگزین مناسبی باشد که در صورت اجرای درست و اطلاع رسانی دقیق به مردم به طور حتم در سال‌های آینده از استقبال بیشتری از سوی مصرف کنندگان و واحدهای صنفی برخوردار خواهد شد.

وی همچنین در خصوص حمایت تولیدکنندگان در ارائه تخفیف به واحدهای توزیعی مشارکت کننده در «نمایشگاهی به وسعت ایران» گفت: لرستان تولیدکننده زیادی در خصوص محصولات مورد نظر این نمایشگاه ندارد اما اگر تولیدکنندگان شهرهای بزرگ از جمله تهران چنین حمایتی کنند، به طور حتم درصد موفقیت این طرح افزایش خواهد یافت.

رحیمی همچنین با اشاره به موج جدید کرونا تاکید کرد: امکان تعطیلی مجدد بازار را نخواهیم داشت و امیدواریم ستاد ملی مبارزه با کرونا دوباره تعطیلی بازار را تنها راه نجات از این بحران نداند؛ چرا که تعطیلی مجدد بازار به معنای افت شدید اقتصاد و به خطر افتادن بیش از پیش معیشت جامعه بوده و خود بحران دیگری ایجاد خواهد کرد. /پ/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 10 =

8 + 2 =