1

استفاده ۴۹ درصد ایرانیان از ماسک در اماکن عمومی

استفاده 49 درصد ایرانیان از ماسک در اماکن عمومی

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی کشور (شامل رعایت بهداشتی فردی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تهویه مناسب) در بازه زمانی 24 آذر تا یکم دی به47.33 درصد رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران و بر اساس آمار هفتگی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، (24 آذر تا یکم دی ۱۴۰۰) رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی به طور متوسط در کشور 52.18 درصد بود.
همچنین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی 47.87درصد رسید.
نمودار استفاده از ماسک در اماکن عمومی نیز عدد 49.33درصد را به عنوان میانگین نشان می دهد.
نمودار آخرین وضعیت اخطار و معرفی به مراجع قضایی در اماکن عمومی از 24 آذر تا یکم دی، نشان دهنده آمار 7هزار موردی برای کارگاه ها و صنایع کوچک است و در رتبه‌های بعد، نانوایی، مدارس، رستوان ها ، فروشگاه های زنجیره ای ، ادارات و سازمان ها، بانک ها، پیشخوان و پلیس +10، مراکز ورزشی و تالارهای پذیرایی قرار دارند.
در این هفته بیش از ۷ هزار و ۶۰۰ سوپرمارکت و خواربار فروشی، بیش ۲ هزار و ۸۰۰ نانوایی، بیش از یک هزار رستوران و حدود ۳۰۰ فروشگاه زنجیره ای اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.
سامانه رسیدگی به شکایات بهداشتی وزارت بهداشت با شماره ۱۹۰ آماده دریافت شکایات عدم رعایت موازین بهداشت در محیط کار است. /پ/

برای دریافت نمودارها بر لینک زیر کلیک کنید:

گزارش ستاد ملی -دی ماه 1400