استفاده ۴۹ درصد ایرانیان از ماسک در اماکن عمومی

۱۱:۴۸:۵۳ دی ۵, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

استفاده ۴۹ درصد ایرانیان از ماسک در اماکن عمومی

میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی کشور (شامل رعایت بهداشتی فردی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تهویه مناسب) در بازه زمانی ۲۴ آذر تا یکم دی به۴۷٫۳۳ درصد رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران و بر اساس آمار هفتگی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، (۲۴ آذر تا یکم دی ۱۴۰۰) رعایت بهداشت فردی در اماکن عمومی به طور متوسط در کشور ۵۲٫۱۸ درصد بود.
همچنین رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی ۴۷٫۸۷درصد رسید.
نمودار استفاده از ماسک در اماکن عمومی نیز عدد ۴۹٫۳۳درصد را به عنوان میانگین نشان می دهد.
نمودار آخرین وضعیت اخطار و معرفی به مراجع قضایی در اماکن عمومی از ۲۴ آذر تا یکم دی، نشان دهنده آمار ۷هزار موردی برای کارگاه ها و صنایع کوچک است و در رتبه‌های بعد، نانوایی، مدارس، رستوان ها ، فروشگاه های زنجیره ای ، ادارات و سازمان ها، بانک ها، پیشخوان و پلیس +۱۰، مراکز ورزشی و تالارهای پذیرایی قرار دارند.
در این هفته بیش از ۷ هزار و ۶۰۰ سوپرمارکت و خواربار فروشی، بیش ۲ هزار و ۸۰۰ نانوایی، بیش از یک هزار رستوران و حدود ۳۰۰ فروشگاه زنجیره ای اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.
سامانه رسیدگی به شکایات بهداشتی وزارت بهداشت با شماره ۱۹۰ آماده دریافت شکایات عدم رعایت موازین بهداشت در محیط کار است. /پ/

برای دریافت نمودارها بر لینک زیر کلیک کنید:

گزارش ستاد ملی -دی ماه ۱۴۰۰

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + پنج =

4 + 2 =