فروش اینترنتی ۵ هزار و ۵۹۳ واحد صنفی قم

۱۳:۳۹:۴۱ خرداد ۱, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف مرکز استان قم: فروش اینترنتی ۵ هزار و ۵۹۳ واحد صنفی قم

رئیس اتاق اصناف مرکز استان قم با اشاره به فروش اینترنتی ۵ هزار و ۵۹۳ واحد صنفی در این استان گفت: فروش غیرحضوری در ماه های اخیر در استان با رشدی ۶۵ درصد مواجه بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران حسن احمدلو امروز در گفت و گو با فارس ، شبا بیان این که کسبه قم نوعا به شکل سنتی فعالیت می کنند اظهار کرد: محدودیت فعالیت اصناف در دوران کرونا سبب رونق کسب و کار اینترنتی و غیرحضوری شد.

وی افزود: این موضوع در این ایام در دستور کار اتاق اصناف قرار داشت و در آمار اعلامی گذشته اشاره شد که ۳ هزار و ۳۲۷ واحد صنفی در استان کسب و کار غیرحضوری راه اندازی کرده اند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان قم ادامه داد: خوشبختانه این آمار هم اکنون با رشدی ۶۵ درصدی به ۵ هزار و ۵۹۳ واحد صنفی رسیده که با توجه به سختی مدرن کردن خرید و فروش واحدهای صنفی سنتی قم، آماری قابل توجه است.

وی درباره رعایت محدودیت های کرونایی توسط صنف آرایشگاه نیز یادآور شد: اعلام مرکز بهداشت استان مبنی بر رعایت ۲۵ درصدی محدودیت های کرونایی توسط این صنف سبب پیگیری موضوع توسط اتاق اصناف شد و این آمار هم اکنون به ۷۲ درصد رسیده است و امیدواریم در هفته های آتی هم روند رو به رشد خود را حفظ کند.

احمدلو سپس به الزام مدیریت استان به همه نهادها و دستگاه ها برای کمک به دانشگاه علوم پزشکی استان در راه اندازی مراکز جدید واکسیناسیون کرونا در استان توجه داد و گفت: اتاق اصناف مکانی را در این موضوع به دانشگاه علوم پزشکی پیشنهاد داده است که در صورت تأیید، مورد استفاده قرار گرفته و تجهیز خواهد شد.

وی همچنین به ضرورت مدیریت مصرف برق در استان اشاره و بیان کرد: به همه اتحادیه های صنفی و پاساژها ابلاغ شده که دمای برودتی واحدها باید حداقل روی دمای ۲۶ درج سانتیگراد تنظیم شود، ضمن آن که این واحدها موظف به خاموش کردن سیستم برودتی در ساعات عدم فعالیت و همچنین برخی ساعات اوج مصرف هستند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان قم درباره آخرین آمار بازرسی و نظارت کرونایی اتاق اصناف نیز عنوان کرد: طبق آخرین آمار ۲۹۲ بازرسی کرونایی در روزهای اخیر انجام شده و ۴۳ واحد صنفی به تعزیرات معرفی شده اند.

وی با ابراز نگرانی از روند فعالیت زیرزمینی و مخفیانه برخی گیم نت ها با توجه به محدودیت های کرونایی خواستار تعریف این شغل در گروه دو شغلی شد./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 6 =

× 4 = 8