ارتباط بین اصناف و نهاد حاکمیت باید افزایش یابد

۱۱:۳۷:۴۴ بهمن ۱۴, ۱۴۰۲ 0 دیدگاه

استاندار قزوین گفت: به منظور رصد دقیق و حل مشکلات موجود، باید ارتباط بین اصناف و حاکمیت تقویت شود که در این زمینه اتاق اصناف وظیفه جدی تری دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین در نشست هم اندیشی با روسای اتحادیه‌ها و اصناف استان قزوین گفت: فضای اقتصادی کشور ویژه است، اقتصاد کشور با برخی از مشکلات مزمن، ریشه دار و قدیمی مواجه است و پیشینه تورم یک سابقه ۶۰ ساله در کشور دارد و همواره آزار دهنده بوده است.

وی افزود: علاوه بر این، کشور و مردم ایران در یک فضایی قرار دارند که همواره مورد هجوم توطئه‌ها و دشمنی‌ها بوده اند و اتفاقا دشمنان در حوزه اقتصادی تمرکز ویژه‌ای کرده اند و همچنان هم در حال اجرای برنامه‌های مختلف هستند.

اعلایی با بیان اینکه طبیعی است که مشکلات اقتصادی بنا به دلایل مطرح شده به راحتی و در کوتاه مدت درمان نشود، ولی دولت تمام تلاش خود را برای ساماندهی این فضا انجام می‌دهد، گفت: براساس مطالعات انجام شده تصور بر این بود که سال ۱۴٠۱ و ۱۴٠۲ وضعیت انفجاری در تورم کشور به وجود بیاید و اقتصاد کشور تبدیل به اقتصاد ونزوئلایی شود، ولی امروز وضعیت خیلی بهتر از پیش بینی هاست و دولت به دنبال این است که این وضعیت را روز به روز بهتر کند.

استاندار قزوین با اشاره به چگونگی کاهش مشکلات اصناف اضافه کرد: یکی از عمده‌ترین روش‌هایی که باید در استان دنبال شود حداکثر کردن ارتباطات بین اصناف و نهاد حاکمیت است، این ارتباط باعث می‌شود تصمیمات دقیق تر، سریعتر و بهتر اتخاذ شود.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: اصناف مسئولیت سنگین ساماندهی کالا رسانی و خدمت دهی به مردم هرا بر عهده دارند و به همین دلیل اتاق اصناف باید ظهور و بروز جدی‌تر و بیشتری داشته باشد و ارتباطات با دستگاه‌های دولتی و حاکمیت بیشتر صورت گیرد.

وی افزود: فرآیند‌های مالیات در کشور در حال اصلاح است و برکات مالیات در زندگی مردم ویژه است و بسیاری از خدمات ارائه شده در کشور از محل ارزش افزوده مالیات است، به عنوان مثال کمربندی جدیدی که در قزوین افتتاح شد و باعث آسایش شهروندان و کمتر شدن ترافیک شده است از صرف درآمد‌های مالیاتی ساخته شده، بحث مالیات باید در یک فضای عادلانه و منطقی دنبال شود./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفت =

5 + 2 =