۸۰درصد واحدهای صنفی لرستان استیجاری هستند

۱۰:۲۸:۵۲ آذر ۱۸, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف مرکز استان لرستان:۸۰درصد واحدهای صنفی لرستان استیجاری هستند

رئیس اتاق اصناف مرکز استان لرستان گفت: ۸۰ درصد واحدهای صنفی استان به صورت استیجاری اداره می‌شوند و تعطیل شدن بازار صاحبان این واحدها را در تامین نیازهای اقتصادی با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران منوچهر اسبکوه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه در راستای اجرای محدودیت های کرونایی از اول آذرماه اکثر گروههای شغلی تعطیل بود، صاحبان اصناف گلایه های زیادی داشتند و معتقدیم که این گلایه ها به حق است چون با تعطیلی واحد کسب و کارشان معیشت و اقتصاد زندگی آنها با مشکل مواجه شده است.

وی تصریح کرد: از آنجا که اغلب این واحدهای صنفی به صورت استیجاری است و صاحبان مغازه ها گذشتی برای عدم پرداخت اجاره مغازه خود ندارند، اغلب کسبه و بازارایان بدون داشتن درآمد برای پرداخت این اجاره ها مشکل دارند.

اسبکوه ادامه داد: چون اعمال محدودیت ها منجر به تعطیلی واحدهای صنفی می شود صاحبان واحدها توان پرداخت کرایه مغازه و چک های بدهی خرید کالا را ندارندبه همین منظور تنها انتظارشان این است که حداقل دولت از آنها حمایت کند.

رئیس اتاق اصناف لرستان در ادامه ضمن قدردانی از تمام نیروها و بازرسان اصناف از اجرای ۹۵ درصدی اعمال محدودیت های کرونایی در ۲ هفته اخیر خبر داد و گفت: در جریان بازرسی ها در شهرستان خرم آباد تعدادهفت هزار و ۶۴۹  تذکر شفاهی، تعداد ۱۹۸ اخطار پلمب و متاسفانه تعداد ۱۰۷ از واحدهای صنفی که به محدودیت ها بی توجهی کردند پلمب شد.

وی گفت: در طرح محدودیت‌های جدید که از روز شنبه یکم آذر ماه در سراسر کشور آغاز شد تمام کسبه و بازاریان مرکز لرستان به خوبی همکاری کردند و با توجه به وضعیت قرمز شهرستان خرم آباد تمام مشاغل موردنظر فعالیت خود را تعطیل کردند.

وی افزود: اصناف استان در طرح‌های قبلی ایجاد محدودیت نیز به خوبی با ستاد مبارزه با بیماری کرونا همکاری کردند، وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اصنافی که فعالیت آنها مجاز اعلام شده است، بسیار مطلوب گزارش شده و تخلف چشمگیری در این زمینه به چشم نخورده است./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 × = 27