هوشمندسازی بازار رونق‌بخش کسب و کار اصناف است

۱۱:۱۱:۵۸ تیر ۹, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

نماینده اتاق اصناف ایران در خراسان رضوی و رئیس اتاق اصناف سبزوار: هوشمندسازی بازار رونق‌بخش کسب و کار اصناف است

رئیس اتاق اصناف سبزوار گفت: هوشمندسازی بازار از طریق توسعه فروشگاههای اینترنتی و برخط (آنلاین) کسب و کار اصناف را در سطح کشور رونق می‌بخشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران  به نقل از ایرنا،علی کیانی در نشست اعضای اتحادیه‌های صنفی سبزوار افزود: زیرساختهای لازم برای فروش کالا و خدمات اصناف در فضای مجازی فراهم شده لذا تجهیز فروشگاهها به صورت اینترنتی و آنلاین در این بستر به رونق اقتصادی صنوف در زمان اعمال برخی محدودیتها و یا تعطیلی بازار کمک می‌کند.

وی ادامه داد: واحدهای صنفی سنتی و کوچک بخشهای تولیدی، توزیعی و خدماتی با طراحی صفحه پلتفرم بخش اصناف می‌توانند از در بستر فضای مجازی کالاها و خدمات خود را به صورت اینترنتی به مشتریان در سراسر کشور عرضه نمایند.

رئیس اتاق اصناف سبزوار همچنین گفت: ایراداتی در قانون نظام صنفی دیده می‌شود که نیاز به بازنگری و اصلاح دارد، در غیر این صورت تبعات اجتماعی فراوانی متوجه اصناف به عنوان یکی از بزرگترین تشکلهای اقتصادی کشور می‌شود.

وی افزود: رفع برخی از این مشکلات در قانون نظام صنفی به تسهیل شرایط، رونق اشتغال و  توسعه فعالیتهای صنفی خواهد انجامید.

کیانی ادامه داد: اصلاح مالیات بر ارزش افزوده و اصلاح “مصوبه طرح ملی هوشمند” که تعطیلی بازار از آن حدف شود، به بهبود وضعیت کسب و کار کمک می کند.

وی گفت: شهر سبزوار با ۱۸ هزار واحد صنفی و ایجاد افزون بر ۴۰ هزار فرصت شغلی دومین تشکل صنفی در شرق کشور پس از مشهد محسوب می‌شود.

رئیس اتاق اصناف سبزوار افزود: عمده متصدیان صنوف در سبزوار دارای تحصیلات دانشگاهی هستند و همچنین ۳۵۰۰ بانوی شاغل در  حوزه اصناف این شهر پروانه فعالیت صنفی را در اختیار دارند.

وی ادامه داد: شیوع ویروس کرونا و اعمال برخی محدودیتها ظرف دو سال اخیر خسارتهای زیادی به مجموعه اصناف وارد کرده که عمده آن مربوط به پرداخت اجاره، مالیات، بیمه و قبوض خدماتی است.

کیانی گفت: با توجه به بهبود وضعیت کسب و کار و شکستن رکود کرونایی بازار ۴۵۰ واحد صنفی جدید ظرف دو ماه اخیر در سبزوار فعال شده‌اند که نویدبخش رونق اشتغال در این شهرستان است./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 8 = 48