۲۵واحد نانوایی در خرمشهر به تعزیرات حکومتی معرفی شدند

۱۲:۵۰:۰۳ اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

 رئیس اتاق اصناف خرمشهر: ۲۵واحد نانوایی در خرمشهر به تعزیرات حکومتی معرفی شدند

 رئیس اتاق اصناف خرمشهر گفت: ۲۶۸ مورد بازرسی از نانوایان سطح شهر خرمشهر، همزمان با آغاز طرح یارانه‌ها انجام شد که ۲۵ واحد نانوایی متخلف ضمن صدور اخطاریه به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران حمید براجعه در گفت‌وگو با ایرنا میزان جریمه نقدی واحدهای نانوایی خرمشهر را ۸۰۰ میلیون ریال بیان کرد و افزود: نظارت بر نانوایی‌های خرمشهر برای پیشگیری از تخلفاتی مانند کم‌فروشی و گران‌فروشی تشدید شده است.

وی گرانفروشی، درج نشدن قیمت، عرضه خارج از شبکه و تعطیلی خودسرانه را  عمده تخلف نانواییان خرمشهر اعلام کرد.

براجعه با بیان اینکه قیمت آرد نانوایی‌ها هیچگونه تغییری نداشته و با هرگونه افزایش قیمت نان برخورد می‌شود افزود: در هفته جاری ضمن بازرسی‌ مشترک با دیگر ارگان‌ها، اتاق اصناف خرمشهر، بازرسی از واحدهای نانوایی را به صورت چشمگیری افزایش داده است.

وی بیان کرد: هم اکنون ۱۳۴ واحد نانوایی فعال در خرمشهر وجود دارد که ۳۰ واحد عرضه کننده نان حجیم با سهمیه آرد دولتی هستند و چهار واحد آزادپز در این شهر سهمیه آرد نداشته و با توجه به اینکه قیمت هر کیسه آرد آزاد به هشت میلیون ریال رسیده دیگر برای این گونه واحدها صرفه اقتصادی نداشته و تعطیل شدند.

وی قیمت هر قرص نان فانتزی مصوب را بین ۲۵هزار تا ۳۰ هزار ریال بیان کرد و گفت: بازرسان اتاق اصناف و اتحادیه صنف نانوایی با هرگونه گران‌فروشی، کم فروشی، درج نشدن قیمت و رعایت نکردن دستورالعمل بهداشتی به شدت برخورد می‌کنند.

رئیس اتاق اصناف خرمشهر افزود: رعایت بهداشت فردی و محیط، کیفیت، وزن و رعایت نرخ‌ مصوب، توسط متصدیان نانوایی‌ها، مورد ارزیابی بازرسان قرار می‌گیرد.

وی از شهروندان خرمشهری خواست در صورت مشاهده موارد تخلف شامل کم فروشی یا گران فروشی، مراتب را از طریق شماره تماس به بازرسان واحد بازرسی ونظارت اصناف خرمشهر اطلاع دهند./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =