با وجود نظارت بر نانوایی‌ها، بازهم شاهد تکرار تخلفات هستی

۱۳:۴۸:۵۸ شهریور ۲۶, ۱۴۰۲ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف پردیس : با وجود نظارت بر نانوایی‌ها، بازهم شاهد تکرار تخلفات هستی

رئیس اتاق اصناف پردیس گفت: بیش‌ترین نظارت و بازرسی از نانوایی‌های سطح شهرستان یعنی بخش جاجرود، بومهن پردیس و فازهای جدید صورت می‌گیرد اما با وجود این نظارت‌ها شاهد تکرار تخلفات هستیم!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل ازتهران نیوز، طبق آمار ارائه شده از سوی اصناف پردیس یکی از بیشترین شکایات و تخلفات مربوط به نانوایی هاست که این موارد شامل کم فروشی، گرانفروشی و کیفیت پایین نان است.

از آنجائیکه بسیاری از موارد پیام های شهروندی ارسال شده به حوزه نانوایی‌ها برمی‌گردد علی فرخی رئیس اتاق اصناف  پردیس گفت : بیش‌ترین نظارت و بازرسی از نانوایی‌های سطح شهرستان یعنی بخش جاجرود، بومهن پردیس و فازهای جدید صورت می‌گیرد اما با وجود این نظارت‌ها شاهد تکرار تخلفات هستیم.

وی اظهار داشت: طی ۲۰ روز گذشته جمعا ۶۸ بازدید از نانوایی ها انجام شده که ۲۷ بازدید از فعالیت نانوایی‌های شهر بومهن، ۲۰ بازدید از نانوایی‌های فاز یک تا ۴ شهر پردیس، ۷ بازدید فاز ۸ و ۱۱ و ۱۱ مورد در بخش جاجرود انجام شده است که ارزش ریالی جریمه تخلفات ثبت شده طی بازدید های اخیر به ۵۶ میلیون ریال می رسد که هر کدام آن‌ها در تعزیرات با جریمه های سنگین چندین برابر می‌شود اما باز شاهد تخلفات هستیم!

فرخی معتقد است اصل موضوع باید درست شود و از آنجائیکه همچنان نرخ گذاری ها مربوط به‌سال ۱۳۹۹ بوده اما نرخ کارگر، آب برق اجاره و سایر هزینه های نانوایی ها به روز محاسبه می شود جریمه ها بازدارنده نیست و مکررا انجام می شود.

وی به آخرین جلسه شورای آرد و نان شهرستان پردیس نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر نانوایی ها علاوه بر کمبود سهمیه مشکلات دیگری چون کم شدن خمیر مایه در منطقه را دارند و مشکلات مطرح شده در شورای آرد و نان شهرستان قابل بررسی است و باید حل شود.

وی اعلام کرد: در حال حاضر شهرستان پردیس ۲۰۰ نانوایی دارد اما سهمیه خمیر مایه ۶۰ و نهایتا به ۱۳۰ نانوایی می رسد و این موضوع نانوایی ها را با بحران جدیدی روبرو ساخته که امیدواریم بزودی مرتفع گردد./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 77 = 85