رتبه بندی فروشگاه‌ها سال آینده اجرایی می‌شود

۱۰:۵۰:۲۵ اسفند ۲۵, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف رشت: رتبه بندی فروشگاه‌ها سال آینده اجرایی می‌شود

نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران  و رئیس اتاق اصناف رشت : از رتبه بندی فروشگاه در اردیبهشت سال آینده برای عملکرد شفاف فروشگاه‌ها و معیار دقیق قیمت‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از بولتن نیوز، آقای جلال‌الدین محمد شکریه گفت: رتبه بندی فروشگاه ها در طرح درج قیمت تولید کننده روی کالا، از اردیبهشت سال آینده اجرایی می شود. اینگونه جلوی گرانفروشی و احتکار هم گرفته خواهد شد.

به گفته نائب رئیس اول اتاق اصناف ایران، سازمان حمایت برای اجرای دقیق طرح درج قیمت تولید کننده روی کالاها باید با جدیت کارخانجات را کنترل کنند چرا که با درج قیمت تولیدکننده روی کالا، شاهد افزایش قیمت درب کارخانه برخی از محصولات بودیم. در این طرح در واقع شفافیت ایجاد شده و دیگر افزایش قیمتی برای این گروه‌های کالایی که وارد طرح شده اند، وجود نخواهد داشت.

فاطمی امین وزیر صمت نیز در برنامه نگاه یک از رتبه بندی فروشگاه‌های کشور در سال آینده خبر داده و گفته بود: با اجرای این طرح عملکرد فروشگاه‌ها را شفاف خواهد شد به طوری که فروشگاه‌های بزرگ، تعیین کننده قیمت و سطح کیفیت هستند که تمام آن‌ها به همراه تمام فروشگاه‌های مجازی، در این سامانه رتبه بندی خواهند شد. این موضوع، معیار و سطح قیمت‌ها را مشخص خواهد کرد./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 4 = 36