1

۲۱۶میلیاردتومان اعتبار برای تسهیلات کرونایی اصناف در ایلام/۵۴ درصد اصناف استان ایلام تسهیلات کرونایی را دریافت کردند

رئیس اتاق اصناف مرکز استان ایلام از اختصاص 216 میلیارد تومان اعتبار برای دریافت تسهیلات کرونایی در استان ایلام خبر داد و گفت: 54 درصد از صنوف فعال استان ایلام این تسهیلات را دریافت کردند.
یونس حواسیان در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران اظهار کرد: استان ایلام رتبه نخست استان های کشور را در جذب این اعتبارات را دارد و تاکنون 120 میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای خسارت دیده از شیوع ویروس کرونا در این استان پراخت شده است.
وی تصریح کرد: استان ایلام بیشترین میزان ثبت نام متقاضی برای دریافت تسهیلات کرونایی را داشت و این تسهیلات به 14 رسته صنفی در قالب وام های 12 میلیونی، 14 میلیون و 6 میلیون تومانی با توجه به رسته صنفی اصناف پرداخت شده است.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان ایلام بیان داشت : بسیاری از کسب و کارها در شیوع کرونا متضرر شدند و درصد آسیب‌دیدگی آنها متفاوت است و پرداخت تسهیلات کرونا براساس میزان درصد آسیب بوده است .
حواسیان افزود: ثبت نام در سامانه کارا برای بنگاه های دارای کارگر بیمه شده تا نیمه شهریور و برای بنگاه های فاقد بیمه تا پایان شهریور تعیین شده است.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان ایلام افزود: حدود 33 هزار واحدصنفی دارای پروانه کسب در استان ایلام و 11هزار واحدصنفی دارای پروانه کسب در شهرستان ایلام مشغول فعالیت هستند ./ع/