۲۱۶میلیاردتومان اعتبار برای تسهیلات کرونایی اصناف در ایلام/۵۴ درصد اصناف استان ایلام تسهیلات کرونایی را دریافت کردند

۱۲:۴۰:۱۴ شهریور ۱۶, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف مرکز استان ایلام از اختصاص ۲۱۶ میلیارد تومان اعتبار برای دریافت تسهیلات کرونایی در استان ایلام خبر داد و گفت: ۵۴ درصد از صنوف فعال استان ایلام این تسهیلات را دریافت کردند.
یونس حواسیان در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران اظهار کرد: استان ایلام رتبه نخست استان های کشور را در جذب این اعتبارات را دارد و تاکنون ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای خسارت دیده از شیوع ویروس کرونا در این استان پراخت شده است.
وی تصریح کرد: استان ایلام بیشترین میزان ثبت نام متقاضی برای دریافت تسهیلات کرونایی را داشت و این تسهیلات به ۱۴ رسته صنفی در قالب وام های ۱۲ میلیونی، ۱۴ میلیون و ۶ میلیون تومانی با توجه به رسته صنفی اصناف پرداخت شده است.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان ایلام بیان داشت : بسیاری از کسب و کارها در شیوع کرونا متضرر شدند و درصد آسیب‌دیدگی آنها متفاوت است و پرداخت تسهیلات کرونا براساس میزان درصد آسیب بوده است .
حواسیان افزود: ثبت نام در سامانه کارا برای بنگاه های دارای کارگر بیمه شده تا نیمه شهریور و برای بنگاه های فاقد بیمه تا پایان شهریور تعیین شده است.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان ایلام افزود: حدود ۳۳ هزار واحدصنفی دارای پروانه کسب در استان ایلام و ۱۱هزار واحدصنفی دارای پروانه کسب در شهرستان ایلام مشغول فعالیت هستند ./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 1 =