آموزش و آگاه سازی اصناف برای حفاظت از محیط زیست و صیانت از مردم حیاتی است

۱۳:۰۸:۲۸ شهریور ۲۱, ۱۴۰۲ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف اردبیل: آموزش و آگاه سازی اصناف برای حفاظت از محیط زیست و صیانت از مردم حیاتی است
عسگر ارغوانی رئیس اتاق اصناف مرکز استان با اشاره به جایگاه اصناف و اهمیت آموزش گفت: آموزش و آگاه سازی اصناف برای حفاظت از محیط زیست و صیانت از مردم حیاتی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف اردبیل،رئیس اتاق اصناف با اشاره به برگزاری دوره های محتلف آموزشی برای متقاضیان پروانه کسب افزود: برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزش کسب و کار باید تخصصی تر شود و مباحث ضروری از جمله رعایت بهداشت محیط و ایمنی کار که تاثیر مهمی در حفظ سلامتی و سرمایه مردم دارد از جمله برنامه های اولویت دار کمیسیون آموزش و پژوهش اتاق اصناف است. 

ارغوانی با تاکید بر اهمیت رعایت ماده ۱۷ قانون نظام صنفی، قانون کار و دستورالعملهای وزارت بهداشت گفت: مقررات و دستورالعمل ها در آگاهی از خطررات برای تضمین رفاه افراد، جوامع و اکوسیستم ها ضروری است.

آنها چارچوبی را برای پیشگیری یا به حداقل رساندن خطرات مرتبط با مواد، فرآیندها یا فعالیت‌های خطرناکی که می‌توانند منجر به اثرات نامطلوب بر سلامت انسان و محیط‌ شوند، فراهم می‌کنند.

رئیس اتاق اصناف با اشاره به چالش های اجرای شیوه های بهداشت و ایمنی محیط کار اظهار داشت: برگزاری دوره یک روزه بهداشت و ایمنی تمام دانش لازم را ارائه نمی دهد، فرهنگ ایمنی با مشارکت اتحادیه ها و اصناف با مرکز بهداشت شهرستان و گفتگوهای دو طرفه در مورد مسائل ایجاد می شود.

عسگر ارغوانی افزود: پیشگیری از حوادث یکی از اهداف اصلی اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی است، بنابراین ضروری است که همه حوادث (محیط کار) به طور آشکار و صادقانه با استفاده از فرهنگ “بدون سرزنش” بررسی و دستورالعملها اجرایی شود./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 5 = 45