واحدهای صنفی معادل بخش تولید اشتغال ایجاد کردند

۱۴:۱۷:۵۷ اسفند ۲۱, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اردبیل: واحدهای صنفی معادل بخش تولید اشتغال ایجاد کردند

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: واحدهای صنفی در سه سال اخیر معادل واحدهای تولیدی و صنعتی در استان اردبیل ایجاد اشتغال داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از مهر، رامین صادقی  در آئین رونمایی از سایت معرفی و فروش آنلاین هنرصنعت نقره در اردبیل اظهار کرد: اصناف حلقه آخر تولید محسوب می‌شوند و در راهبری این حوزه فعالان صنفی نقش‌آفرینی اصلی را دارند.

وی با اشاره به اهمیت واحدهای صنفی استان در عرضه کالا و ایجاد اشتغال برای جوانان بیکار یادآور شد: نقش‌آفرینی اصناف در تحولات اقتصادی استان بی‌بدیل بوده و در این بین در بخش هنرصنعت صنایع دستی با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تلاش می‌کنیم تا از فعالان این صنایع بومی و سنتی حمایت لازم را داشته باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با قدردانی از فعالان عرصه هنرصنعت نقره و صنایع فلزی در استان اردبیل گفت: فروش آنلاین محصولات تولیدی در این مجموعه‌ها بستر و فضای خوبی را فراهم کرده تا تولیدات استان اردبیل در این بخش بیشتر در سطح کشور معرفی شود.

صادقی، خرید ماشین‌آلات و تجهیز کارگاه‌های مدرن در این حوزه را بسیار ضروری اعلام کرد و افزود: شرایط سخت کرونایی فضایی را به وجود آورد تا با فعال شدن صنعتگران و اصناف در بخش فضای مجازی، فروش آنها توسعه پیدا کرده و در کوتاه‌ترین زمان بتوانند مشتری برای محصولات خود پیدا کنند.

وی، دانایی را در کنار توانایی عنصری سازنده در ایجاد تحول هنرصنعت صنایع دستی عنوان کرد و ادامه داد: ما به راحتی می‌توانیم در بخش نقره همچون قلم‌زنی اصفهان محصولات بی‌نظیری را تولید و روانه بازار کنیم و قطعاً در این باب حمایت از هنرمندان و صنعتگران مورد تاکید است.

صادقی استان اردبیل را استان گردشگرپذیر با ورود بیش از ۸ میلیون گردشگر در طول سال به ویژه فصل تابستان عنوان کرد و گفت: وجود کارگاه‌های متعدد صنایع دستی به ویژه نقره و محصولات فلزی در اطراف بقعه جهانی شیخ صفی‌الدین خود می‌تواند بهترین فضا برای تبلیغات این محصولات باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل پرداخت تسهیلات به اصناف به ویژه فعالان صنایع دستی را یادآور شد و بیان کرد: در این زمینه نیز از منابع مختلف پرداخت تسهیلات کم بهره در اولویت قرار گرفته و سعی ما بر این است تا اشتغال ایجاد شده در این بخش افزایش پیدا کند./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 4 = 12