۱۲ هزار واحد صنفی ساوه مجوز فعالیت دارند

۱۱:۴۳:۵۶ دی ۲۱, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه
رئیس اتاق اصناف ساوه: ۱۲ هزار واحد صنفی ساوه مجوز فعالیت دارند

رئیس اتاق اصناف ساوه گفت: در شهر ساوه بالغ‌بر ۱۳ هزار و ۲۸۰ واحد صنفی وجود دارد که بیش از ۱۲ هزار واحد مجوز فعالیت خود را دریافت کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از خبرگزاری فارس ، ابوالفضل سقایی  در جلسه هم‌اندیشی مشکلات و معضلات اتحادیه‌های صنفی با بیان اینکه هرکسی در جایگاه خود باید نسبت به وظایف تعریف شده اشرافیت داشته و در آن چهارچوب عمل کند اظهار کرد: افرادی که برای فعالیت صنفی خود مجوز کسب و کار دریافت می‌کنند قطعا در فرایند اخذ مجوز مفاد قانونی را قبول کرده اند لذا اطلاع داشتن از برخی قوانین اصلی در حوزه کسب و کار مهمترین نیاز کسبه است.

وی با بیان اینکه برخورد ارشادی با موضوعات به‌مراتب کارسازتر است افزود: اتاق اصناف شرایط اقتصادی حاکم را دغدغه خود می‌داند و تلاش می‌کند در کنار اتحادیه‌ها و کمیسیون مسائل و مشکلات واحد‌های صنفی را حل کند اما تخلفات اخلاقی و بهداشتی و یا دخالت در حوزه درمان و امور خارج از شئونات با برخورد پلیس اماکن و بهداشت مواجه خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف اضافه کرد: در شهر ساوه خوشبختانه کسبه همکاری لازم را با اتحادیه‌ها و اتاق اصناف دارند ضمن اینکه با موارد تخلف طبق قانون عمل خواهد شد.

به گفته وی در شهر ساوه بالغ‌بر ۱۳ هزار و ۲۸۰ واحد صنفی وجود دارد که بیش از ۱۲ هزار واحد مجوز فعالیت خود را دریافت کرده اند.

رئیس بازرسی اتاق اصناف نیز تشکیل جلسات دوره‌ای با روسای اتحادیه‌های صنفی را در راستای تعامل بیشتر برای حل مشکلات دانست و گفت: روسای اتحادیه‌ها می‌بایست در کنار اطلاع‌رسانی برخی قوانین یا دستورالعمل‌ها به اعضای خود، از ظرفیت رسانه و فضای مجازی برای آگاه‌سازی عموم مردم استفاده کنند.

مرتضی سعیدی افزود: برخی افراد علیرغم راه‌اندازی کسب و کار اما اطلاع چندانی از قوانین ندارند به همین دلیل بعضاً شاهد تخلفات ناخواسته از سوی برخی متصدیان واحدهای صنفی هستیم که باید با اطلاع‌رسانی درست از توقف چسب و کار آنها جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه برای نظارت بر واحد‌های صنفی گشت‌های مشترک دوره‌ای با همکاری دستگاه‌های مرتبط انجام می‌شود گفت: شهروندان گرامی در صورت مشاهده هرگونه تخلف احتمالی می‌توانند با شماره ۱۲۴ اداره صمت یا ۴۲۲۱۹۶۱۲ بازرسی اصناف تماس حاصل نمایند.

 در این جلسه که با محوریت رسیدگی به مشکلات آرایشگاه‌ها و صنف چلوکبابی برگزار شد، عدم همجواری آرایشگاه‌های زنانه و مردانه، عدم دخالت آرایشگران در امور درمانی، غیر مجاز بودن هرگونه سطح برداری از پوست و همچنین اطلاع‌رسانی جهت رعایت ضوابط و شرایط کسب و کار به اعضا مورد تاکید قرار گرفت./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =