خرید طلای دست دوم با اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده صرفه ندارد

۱۴:۰۰:۳۸ دی ۲۱, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهرات اتاق اصناف ایران و نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران: خرید طلای دست دوم با اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده صرفه ندارد

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: حباب سکه ابتدای صبح امروز ۶۰۰ هزار تومان بود اما در ادامه معاملات با توجه به عرضه و تقاضای مناسب به ۲۵۰ هزار تومان رسید.

به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل ازبازار ، محمد کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره حباب امروز سکه، گفت: نرخ اُنس جهانی صبح امروز با ۶ دلار کاهش به ۱۷۹۴ دلار رسید اما در حال حاضر مجدد ۱۸۰۰ دلار شده است؛ نرخ ارز از ابتدای امروز با کاهش همراه بود بنابراین حباب سکه ابتدای صبح ۶۰۰ هزار تومان بود اما در ادامه معاملات با توجه به عرضه و تقاضای مناسب حباب سکه به ۲۵۰ هزار تومان رسید.

وی درباره پیش‌بینی قیمت طلا و سکه در روزهای آتی، افزود: از آنجا که شرایط به مذاکرات و نرخ ارز بستگی دارد و این موضوعات همچنان در جریان است، پیش‌بینی قیمت طلا و سکه در روزهای آینده ممکن نیست.

کشتی‌آرای ادامه داد: با اجرای قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده خرید طلای دست دوم صرفه ندارد بنابراین در درجه اول مردم می‌توانند به جای طلای دست دوم، طلای نو خریداری کنند و در درجه دوم سکه برای سرمایه‌گذاری بهتر است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده از ۱۳ دی ماه در حال اجرا است./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 12 =