از پلمب ۱۰۲ واحد متخلف تا شدت گرفتن بازرسی‌های بازار عید در ملایر

۱۳:۰۷:۰۴ اسفند ۱۸, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف ملایر: از پلمب ۱۰۲ واحد متخلف تا شدت گرفتن بازرسی‌های بازار عید در ملایر

 رئیس اتاق اصناف ملایر با بیان اینکه طی سال جاری پنج هزار و ۶۴۵ فقره بازرسی از واحدهای صنفی توسط واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف انجام شد، گفت: از این تعداد برای ۲۶۶ واحد که ۳۸۴ فقره تخلف داشتند، فرم تخلف تشکیل و به محاکم قضایی معرفی شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران داود جعفری در گفت و گو با ایسنا؛ با اشاره به اینکه جمع کل تخلف انجام گرفته مبلغ ۱۳ میلیارد و ۶۷۰ میلیون ریال بوده است، افزود: تعداد ۱۰۲ واحد در راستای ماده ۲۷ قانون نظام صنفی به علت نداشتن پروانه کسب پلمب شدند و مهمترین و بیشترین تخلف انجام گرفته درج نکردن قیمت و صادر نکردن فاکتور بوده است.

وی به صدور ۷۴۹ مورد پروانه کسب، صدور ۷۴ مورد پروانه کسب موقت یکساله و تمدید ۴۷۲ مورد پروانه کسب در سال جاری اشاره و اظهارکرد: در راستای اجرای مصوبات ستاد کرونا در خصوص نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی هر روزه ” گشت مشترک” با حضور کارشناسان اتاق اصناف، اتحادیه‌های مختلف، فرمانداری، اداره صمت، جهاد کشاورزی، بسیج و …  انجام می‌شود و در این راستا برای تعدادی از واحدهای صنفی، فرم جریمه صادر و تعداد محدودی هم پلمب شدند.

رئیس اتاق اصناف ملایر ادامه داد: در خصوص تنظیم بازار در ایام نوروز، واحد بازرسی و نظارت در نوبت صبح و بعد از ظهر از واحدهای صنفی بازرسی مستمر دارند، همچنین برگزاری نمایشگاهی به وسعت ایران تحت عنوان ” جشنواره فروش ویژه نوروزی” در واحدهای صنفی برپا شده و جایگزین نمایشگاه‌های بهاره می‌شود.

جعفری خاطرنشان کرد: برخی از واحدهای صنفی شامل آجیل و خشکبار، کیف و کفش، لوازم خانگی، خشکشویی، آرایشگاه، مکانیکی و … از مشارکت کنندگان در این طرح هستند که پوستر متحدالشکلی را نصب و به مشتریان تخفیف می‌دهند.

وی با بیان اینکه بر نحوه فروش آجیل فروشی ها و شیرینی فروشی‌ها در قالب ” گشت مشترک” همراه با شبکه بهداشت، اداره اماکن و اتحادیه قنادان بصورت تخصصی نظارت و بازرسی انجام می‌شود، گفت: طی بخشنامه ای به تمام واحدهای صنفی اعلام شده است که کلیه واحدهای صنفی با تزریق سه دوز واکسن و اخذ “QR Code” از سامانه ایران من مجاز به فعالیت هستند.

رئیس اتاق اصناف ملایر افزود: برای واحدهای صنفی که مراحل را سپری نکرده اند؛ در مرحله اول برای واحدهای صنفی که بدون داشتن الزامات طرح و اخذ QR کد از سامانه امید فعالیت دارند، اخطار کتبی پلمب صادر می شود، در مرحله دوم برای واحدها ناقض الزامات تعیین شده مسدود کردن پوز بانکی به مدت دو هفته رقم می‌خورد و در مرحله سوم واحدهای متخلف در صورت رعایت نکردن الزامات به مدت ۳۰ روز پلمب می‌شوند.

جعفری با اشاره به اینکه در صورت رعایت الزامات و تایید وزارت بهداشت نسبت به رفع پلمب اقدام می‌شود، افزود: نصب کد هوشمند، نشان سلامت و تایید واکسیناسیون در واحدهای صنفی، ضروری است.

وی تصریح کرد: صاحبان واحدهای صنفی مکلف هستند بعد از دریافت واکسن کرونا، کد هوشمند، نشان سلامت و تایید واکسیناسیون را از سامانه “ایران من” دریافت و آن را در واحد صنفی خود نصب کنند./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

54 + = 60