بازرسی و نظارت بر اصناف در دهه آخر صفر تشدید خواهد شد

۱۲:۳۹:۲۰ شهریور ۱۶, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

خزانه دار اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف مشهد: بازرسی و نظارت بر اصناف در دهه آخر صفر تشدید خواهد شد

خزانه دار اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف مشهد بیان کرد: حدود ۵ پایگاه ثابت و چندین مکان استقرار بازرسی در سطح شهر مشخص شده است که شکایات مردم را دریافت می‌کنند تا زائران بتوانند به صورت مستقیم به بازرسان دسترسی داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از خبرگزاری موج ، محمود بنانژاد مشهدی رئیس اتاق اصناف مشهد در خبری اعلام کرد: طرح تشدید بازرسی و نظارت بر اصناف ویژه دهه آخر صفر از پانزدهم شهریور تا پانزدهم مهر ماه اجرا می‌شود.

بنانژاد تصریح کرد: در دو حوزه تامین به خصوص در بحث مایحتاج اصلی مردم و همچنین نظارت برنامه ریزی‌های خاصی انجام شده است و حدود ۵۰۰ واحد صنفی در سطح شهر به ویژه در اطراف حرم مطهر برای ارائه کالا با حداقل قیمت و با قیمت مصوب تعیین شده است.

رئیس اتاق اصناف مشهد همچنین اضافه کرد: در این راستا حدود ۵ پایگاه ثابت و چندین مکان استقرار بازرسی در سطح شهر مشخص شده است که شکایات مردم را دریافت می‌کنند تا زائران بتوانند به صورت مستقیم به بازرسان دسترسی داشته باشند.

وی ادامه داد: علاوه بر این، حداقل ۴۰ اکیپ برای بازرسی در سطح شهر حضور دارند و با قانون جدید تعزیرات و تشدید مجازات‌هایی که برای متخلفان مصوب و ابلاغ شد، صرفا جریمه نقدی لحاظ نمی‌شود بلکه بحث پلمب و نصب پرده در محل واحد صنفی هم اضافه شده است.

رئیس اتاق اصناف مشهد تاکید کرد: تقریبا ۲۰ قلم کالا در اولویت برای نظارت قرار دارد و از آنجا که نان، مرغ، تخم مرغ، صیفی جات معمولا بیشترین نیاز زائران و مجاوران را به خود اختصاص می‌دهد، بالاترین نظارت‌ها را به این کالا‌ها معطوف خواهیم کرد.

بنانژاد در خاتمه طرح تشدید نظارت اصناف در دهه آخر صفر  خاطرنشان کرد و گفت: در عین حال این نظارت برای سایر اقلام نظیر پوشاک، کیف و کفش و حتی کالای مربوط به حوزه زیارت و سوغات صورت می‌گیرد./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =