رئیس اتاق اصناف شهرستان بهمئی

۱۱:۵۶:۴۰ اسفند ۲۱, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف بهمئی: ۵ دلیل نایاب شدن سیمان در بهمئی/علت گرانی سیمان از زبان رئیس اتاق اصناف

رئیس اتاق اصناف شهرستان بهمئی به دلایل ۵ گانه نایاب شدن سیمان در شهرستان بهمئی اشاره کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران خداخواست جهانیانی در گفت‌وگو با  فارس در بهمئی در خصوص گرانی‌های چند روز اخیر سیمان و گلایه های مردم  در شهرستان بهمئی گفت: عامل اصلی گرانی سیمان طی روزهای اخیر عرضه سیمان و خرید و فروش آن در بورس است.

وی ادامه داد : به دلیل قیمت گذاری روزانه در بورس و فروش آن در بالاترین قیمت، طبیعتاً سیمان به صورت روزانه گران می شود.
جهانیانی گفت: از دیگر مشکلات عمده و اساسی گرانی‌های اخیر سیمان با توجه به اینکه شهرستان بهمئی سیمان مورد نیاز خود را از شرکت سیمان بهبهان تامین می‌کند و این شرکت با توجه به بومی نگری اقدام به توزیع سیمان می‌کند لذا بخش عمده ای از سیمان تولیدی خود را در شهرستان بهبهان توزیع می‌کند و مازاد سیمان خود را به شهرستان بهمئی تحویل می‌دهد و همین امر باعث کمبود سیمان و گرانی آن در شهرستان بهمئی شده است.

وی گفت: یکی دیگر از عوامل و ایرادات مهم و اساسی کمبود سیمان در بهمئی عدم همکاری شرکت سیمان بهبهان است.
جهانیانی ادامه داد: عاملیت فروش سیمان در بهمئی سیمان را به صورت اینترنتی از شرکت سیمان بهبهان خریداری و وجه را پرداخت می‌کند، اما گاهاً ۲ تا ۳ هفته طول می‌کشد تا شرکت سیمان بهبهان، سیمان را بارگیری و به خریدار تحویل دهد و همین امر یکی از عوامل کمبود سیمان در شهرستان بهمئی می شود.
رئیس اتاق اصناف شهرستان بهمئی افزود: از دیگر مشکلات می توان به موضوع نزدیک شدن به تعطیلات پایان سال و افزایش ساخت و ساز در شهرستان و افزایش تقاضا و کمبود عرضه سیمان اشاره کرد، که این خود عامل دیگری برای کمبود سیمان می باشد.
وی در ادامه اظهار داشت: سیمانی که توسط عاملیت فروش در شهرستان بهمئی توزیع می شود اغلب برای ساخت و سازهای بزرگ ارسال می شود و همین امر باعث می شود ساخت و سازهای کوچک و خانه های مسکونی دچار کمبود سیمان و گاها تعطیلی ساخت و ساز آنها شود.
جهانیانی در خصوص افزایش شدید قیمت سیمان در شهرستان بهمئی گفت: قیمت سیمان با کرایه بار از درب کارخانه ۴۳ هزار تومان خریداری می شود و در شهرستان بهمئی به قیمت حدود ۴۷ هزار تومان به فروش می‌رسد و گرانی اصلی توسط خود کارخانه سیمان بهبهان اتفاق می افتد.
وی در خصوص رفع مشکل کمبود سیمان در شهرستان بهمئی گفت: در تماسی که با مدیرعامل شرکت سیمان بهبهان به عمل آمد، قول همکاری و مساعدت دادند و امیدوار هستیم به زودی مشکل کمبود سیمان در شهرستان بهمئی برطرف شود.

 جهانیانی خاطرنشان کرد: لازم است نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان بهمئی، تدابیری بیاندیشند تا این مشکل برای همیشه برطرف شود./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 3 = 15