1

طرح «فجر تا فطر» در سراسر کشور برای تنظیم بازار اجرا می شود

وزیر جهاد کشاورزی: طرح «فجر تا فطر» در سراسر کشور برای تنظیم بازار اجرا می شود

 

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در زمینه تامین کالاهای اساسی کمبود و مشکلی نداریم و این کالاها با تمهیدات صورت گرفته از ابتدای سال، وارد کشور شده اند و طرح «فجر تا فطر» در سراسر کشور برای تنظیم بازار اجرا می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از خبرگزاری آنا، سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهادکشاورزی امروز(چهارشنبه) و در حاشیه نشست هیئت دولت با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور اظهارداشت: از امروز طرح «فجر تا فطر» با همکاری فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سراسر کشور اجرا می‌شود.

وی افزود: در این طرح ۳۴ قلم کالا که جزو کالا‌های اساسی و مصرفی مردم است، با تخفیف ۱۰ تا ۲۵ درصد عرضه می‌شود تا بازار مصرف در ایام عید و ماه مبارک رمضان با آرامش و قیمت‌های متعادل همراه باشد.

وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه اجرای این طرح موجب کاهش قیمت‌ها و تثبیت قیمت کالا‌های اساسی تا پایان ماه مبارک رمضان و ایام عید می‌شود، ابراز امیدواری کرد: سایر فروشگاه‌های کشور هم با این طرح همراهی کنند و بتوانند آرامشی در حوزه بازار ایجاد شود.

ساداتی نژاد با قدردانی از متولیان فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تولیدکنندگانی که با دولت برای اجرای این طرح همکاری دارند، اظهار کرد:برخی شرکت‌های تولیدی قیمت کالا‌های خود را کاهش دادند و فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز با سود صفر درصد کالا‌های اساسی در این طرح مشارکت کردند.

وی درباره وضعیت خرید و ذخیره‌سازی کالا‌های اساسی و واردات آن به بنادر، گفت: در زمینه کالا‌های اساسی مشکل و کمبودی در کشور نداریم این کالا‌ها با تمهیداتی که از ابتدای سال شده است وارد بنادر شده و تخلیه شده‌اند.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: البته در محدوده‌های زمانی در تامین ارز ما تاخیر داشتیم، اما شرایط، در حال حاضر شرایط خوبی است و تخلیه از بنادر صورت می‌گیرد و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

ساداتی نژاد گفت: در ایام پیش رو در عید فرآورده‌ها مانند مرغ و گوشت منجمد مشکلی نداریم در مورد نهاد‌های دامی ذخایر کشور وضعیت بسیار خوبی را دارد و مشکلی از این بابت در ایام پیش رو نداریم./ح/