اجرایی شدن طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار با همکاری اتاق اصناف ایران

۱۳:۱۱:۲۶ مرداد ۱۱, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

 ­رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور : اجرایی شدن طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار با همکاری اتاق اصناف ایران

  ­رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: طرح مهم مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار تعریف شده است که با کمک اتاق اصناف اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ غلامحسین حسینی‌نیا در مراسم جشنواره ملی مهارت افزود: «این سازمان در گام دوم انقلاب عزم دارد تا در نهضت ایجاد اشتغال فعال شود و با تاکید برتوانمندی‌های نیروی کار طرح‌های مهندسی در دست اقدام دارد.»
وی ادامه داد: «امروز بیش از ۱۲ هزار آموزشگاه خصوصی و آزاد در کشور وجود دارد. همچنین ۶۴۰ مرکز دولتی داریم و ۵ هزار مربی که در بخش دولتی جهاد می‌کنند.»
حسینی‌نیا درباره فعالیت این سازمان در زمینه استانداردسازی، گفت: «۳هزار و ۷۰۰ استاندارد شایستگی حرفه‌ای ایجاد شده است. همچنین طرح مهارت‌آموزی هیبریدی و طرح نخلستان را در دست اجرا داریم.»
وی افزود: «همچنین طرح مهم مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار تعریف شده است که با کمک اتاق اصناف اجرایی می‌شود و انقلاب اساسی در حوزه اشتغال ایجاد می‌کند.»
حسینی‌نیا گفت: «این طرح بیش از همه ظرفیت‌های دولتی و خصوصی می‌تواند در محیط واقعی کار موثر باشد و منجر به یادگرفتن کار عملی و میدانی می‌شود.»
وی افزود: «مهارت‌آموزی، علم نافع را به عمل صالح تبدیل کرده و زمینه را برای اشتغال ایجاد می‌کند.»
در پایان این جشنواره به صورت همزمان و متمرکز ۷۰ آموزشگاه آزاد و فنی و حرفه‌ای و ۱۴۰ مرکز بین کارگاهی افتتاح شد.
در این مراسم از لباس مخصوص سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای رونمایی شد./ح/
image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =