تفاهمنامه تأمین مالی زنجیره‌ای بنگاه‌های تولیدی فردا امضا می‌شود

۱۰:۲۵:۱۶ دی ۱۱, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

گزارش//تفاهمنامه تأمین مالی زنجیره‌ای بنگاه‌های تولیدی فردا امضا می‌شود

بانک مرکزی از برگزاری مراسم امضای تفاهم نامه وزارت صمت، بانک مرکزی و ۷ بانک عامل پرداخت تسهیلات زنجیره‌ای بنگاه‌های تولیدی در روز شنبه ۱۱ دی ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران به نقل از خبرگزاری مهر، مصطفی قمری وفا مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی در فضای مجازی نوشت: روز شنبه ۱۱ دی‌ماه، مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان وزارت صمت، بانک مرکزی و هفت بانک عامل برای اجرای طرح تأمین مالی زنجیره‌ای بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی برگزار می‌شود.

در این روش، به جای شیوه سنتی دریافت تسهیلات مستقیم، فرآیند تأمین مالی بنگاه‌ها به صورت پیوسته و در طول زنجیره‌های تأمین و مبتنی بر جریان واقعی کالا و خدمات صورت می‌گیرد.

هدف اصلی از اجرای این طرح مهم تأمین مالی بنگاه‌ها را کاهش هزینه تمام‌شده محصول و تسریع در تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی است.

در این طرح انحراف منابع کاملاً محدود می‌شود و شفافیت و کارآیی تخصیص منابع مالی، افزایش می‌یابد.

بر اساس این گزارش هم اکنون حدود ۶۰ درصد تسهیلات بانکی، صرف اعطای تسهیلات مالی و سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی می‌شود که با اجرای طرح تأمین مالی زنجیره‌ای، این دسته از تسهیلات، هدفمند و دست بانک‌ها برای اعطای تسهیلات به بخش‌های دیگر بازتر خواهد شد./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× 9 = 90