کسب وکار اصناف تحت تاثیر رکود وگرانی بازار قرار گرفته است

۲۰:۲۸:۵۳ مهر ۲۱, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

نماینده اتاق اصناف ایران در استان چهارمحال بختیاری گفت: شرایط فعالیت برای کسب وکارها در این روزها که میزان تقاضا کاهش یافته بسیار سخت شده و فعالیت کسب وکار اصناف تحت تاثیر رکود وگرانی بازار قرار گرفته است.
نصرالله غفاری فارسانی در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران با بیان اینکه میزان فروش اصناف نسبت به سال گذشته به نصف کاهش یافته، افزود: نوسانات نرخ ارزی و بالا رفتن قیمت ها باعث ضرر بازاریان شده و قدرت خرید مردم کاهش چشمگیری داشته و اصناف به واقع فروش چندانی ندارند.
وی تصریح کرد: میزان تقاضا در بازار کم شده وگرانی و تورم بازار شرایط بیماری کرونا بازار را تحت الشعاع قرار داده است و مشکلات اصناف بیشتر شده وحمایتی از جامعه صنفی وجود ندارد.
غفاریان فارسانی با اشاره به اینکه مشکلات اصناف همچنان به قوت خود باقیست افزود: کسب وکارهای کوچک نیاز به حمایت و اعمال سیاست‌های تشویقی در حوزه مالیات ، بیمه تامین اجتماعی و استمهال وام های بانکی دارند تا بتوانندآسیب هایی که در این دوران رکود داشته اند را جبران کنند.
وی تصریح کرد: در چند سال گذشته تلاش های زیادی برای حل مشکلات اصناف و ایجاد شرایط مطلوب برای اصناف انجام شده اما همچنان مشکلات اصناف به قوت خود باقیست.
رئیس اتاق اصناف شهرستان فارسان افزود: در شرایط کنونی حفظ اشتغال مهم‌تر از رشد اشتغال ملی است و دولت باید از رسته ها صنفی حمایت لازم را داشته باشد تا این واحدها تعطیل نشوند./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

23 + = 27