کاهش تقاضا برای اقلام مصرفی شب یلدا

۱۵:۲۴:۰۵ آذر ۲۶, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران:کاهش تقاضا برای اقلام مصرفی شب یلدا

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران از کاهش تقاضا برای اقلام مصرفی شب یلدا نسبت به زمان مشابه سال گذشته خبر داد و اعلام کرد که طرح تشدید بازرسی از این کالاها همچون سال‌های گذشته اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران بهنام نیک منش در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه امسال تمامی مسئولان کشوری و وزارت بهداشت تاکید کرده‌اند که مردم همچون سیزده به در، ایام محرم و … در مراسم شب یلدا نیز از تجمع و دورهمی پرهیز کنند و دیدارها حتی‌الامکان به صورت مجازی انجام شود، اظهار کرد: به این ترتیب، طبیعی است که تقاضا برای خرید اقلام یلدایی کمتر باشد. بررسی‌هایی که تا به امروز انجام شده هم موید این کاهش تقاضا است.

به گفته وی، آجیل، انار، هندوانه، مرغ و گوشت و … به طور ویژه خریداری نشده و خرید مایحتاج روزمره تا امروز محسوس بوده است. اما هر ساله در چنین ایامی طرح تشدید نظارت بر بازار محصولات مرتبط با آیین یلدا انجام شده و امسال هم به بازرسان اصناف تاکید شده است که نظارت‌ها را تشدید کنند تا اگر خانواده‌ای برای جمع خانوادگی خود خریدی داشت، در حق او اجحاف نشود.

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران، میوه و تره بار، آجیل  و خشکبار و مواد پروتئینی را مشمول طرح تشدید بازرسی عنوان کرد.

نیک منش در پایان ابراز امیدواری کرد که واحدهای صنفی و مردم محدودیت‌های فعالیت را رعایت کنند تا سایه این بیماری هر چه سریع تر از سر ما برداشته شود./ح/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =