واحدهای تولیدی برای بقا نیاز به حمایت دارند/ صادرات در بخش تولید متوقف شده است

۱۵:۴۴:۰۴ مهر ۷, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

عضو کمیسیون تولید و صادرات اتاق اصناف ایران با اشاره به روزهای سخت واحدهای تولیدی کشور گفت: این روزها واحدهای تولیدی مشکلاتشان دو چندان شده است و حمایتی نیز از بخش تولید صورت نمی‌گیرد.
محمود فرهادی در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران در حاشیه نشست اعضای کمیسیون تولید و صادرات اتاق اصناف ایران اظهار کرد: اگر بخواهیم مسیرهای اقتصاد در بخش تولید باز شود، موانع تولید باید برداشته شود و تولید و صادرات دانش‌بنیان باید دیده شود و موانع تولید و صادرات از پیش روی فعالیت‌های مدرن برداشته شود.
وی تصریح کرد: واحدهای تولیدی با کمبود نقدینگی و کاهش تقاضا در بازار روبه رو هستند و با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش نرخ ارز خسارات زیادی به واحدهای تولیدی و کارخانجات تولید وارده شد و بخش زیادی از واحدهای تولیدی تعطیل و یا ورشکسته شده اند و با بحران مواجه هستند و اگر در تصمیم گیری های اقتصادی بخش تولید دیده نشود این واحدها انگیره ادامه فعالیت را از دست خواهند داد.
نماینده اتاق اصناف ایران در استان خراسان رضوی، شهرستان کاشمر اظهارکرد: تمامی اعضای کمیسیون تولیدو صادرات خود تولید کننده هستند و دغدغه این روزهای تولیدکنندگان را درک می‌کنند اما آنچه اهمیت دارد همراهی دولت و تیم اقتصادی دولت با واحدهای تولیدی برای ادامه فعالیت و برداشتن مشکلات است .
فرهادی افزود: اگر مشکلات بخش تولید مد نظر قرار نگیرد و چرخه تولیدی فعال نباشد تورم و مشکلات اقتصادی بیشتری را خواهیم داشت و دولت باید حمایت از بنگاههای تولیدی را در اولویت قرار دهد و ساختارهای اقتصادی شفاف شوند و همچنین زمینه صادرات برای و فروش کالا در راستای حمایت از تولید باید فراهم شود/ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

79 + = 89