هیچ تالار پذیرایی‌ در کرج باز نیست

۱۲:۴۶:۴۹ مرداد ۲۵, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز گفت: متاسفانه صنف تالارداران از اسفندماه تاکنون آسیب و ضرر مالی زیادی را متحمل شده و با شرایط پیش آمده هم معلوم نیست از چه زمانی بتوانند فعالیت خود را از سر بگیرند.

به گزارش اتاق اصناف ایران بهروز حصاری با تاکید بر ضرورت تکمیل اظهار نامه‌های مالیاتی از سوی واحدهای صنفی استان اظهار کرد: در مردادماه فرصتی قانونی‌ به صنوف مختلف استان جهت تکمیل اظهارنامه های مالیاتی داده شده و امیدواریم صاحبان این واحدها احساس مسئولیت کرده و به تکلیف قانونی خود در این زمینه عمل کنند.

وی همچنین به تعطیلی برخی از واحدهای صنفی استان تا اطلاع ثانوی اشاره کرد و افزود: دستورالعمل ستاد ملی کرونا نسبت به تعطیلی برخی از صنوف مثل تالارها، سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌های زنانه لازم الاجرا است.

وی ادامه داد: قاطعانه باید بگویم در حوزه تالارهای پذیرایی در کرج هیچ تالاری فعالیتی ندارد و با بازرسی دوره‌ای که انجام می‌شود همه این واحدها همچنان بسته هستند.

این مسئول اضافه کرد: متاسفانه صنف تالارداران از اسفندماه تاکنون آسیب و ضرر مالی زیادی را متحمل شده و با شرایط پیش آمده هم معلوم نیست از چه زمانی بتوانند فعالیت خود را از سر بگیرند.

حصاری با اشاره به وضعیت آرایشگاه‌های زنانه هم توضیح داد: در حال حاضر بیش از ۱۲۰۰ آرایشگاه زنانه دارای مجوز و شناسنامه دار در البرز فعال است.

وی تاکید کرد: البته برخی از آرایشگاه‌های زنان فاقد مجوز هستند و منکر این نیستیم که برخی از این واحدها در گوشه و کنار استان در حال فعالیت هستند ولی در صورت مشاهده بازرسان یا گزارش مردمی نسبت به برخورد قانونی و پلمب آنها اقدام می‌شود.

رئیس اتاق اصناف البرز افزود: علی رغم آسیبی که این صنف دیده‌اند، برای حفظ سلامت مردم هم که شده چاره‌ای جز عدم فعالیت این واحدها نیست.

وی در پاسخ به اینکه چرا وقتی شاهد بسیاری از تجمعات هستیم سالن‌های پذیرایی و آرایشگاه‌ها باید تعطیل بمانند، گفت: در سالن‌های پذیرایی چون فضا بسته است، اگر مثلا همزمان ۴۰۰ نفر در کنار هم قرار بگیرند قطعا احتمال شیوع بیماری بسیار زیاد می‌شود و در مورد آرایشگاه‌های زنانه هم باید گفت موادی در این آرایشگاه‌ها به صورت مشترک استفاده می‌شود که آن هم احتمال شیوع بیماری را افزایش می‌دهد ولی چون در آرایشگاه‌های مردانه اغلب فقط کوتاهی مو انجام می شود، این محدودیت اعمال نشده است./ع/

انتهای پیام

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × = 40