نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس: مالیات اصناف را در شرایط سخت کرونا تحت فشار قرار ندهد

۱۳:۵۸:۱۵ اردیبهشت ۸, ۱۴۰۰ 0 دیدگاه

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس:
مالیات اصناف را در شرایط سخت کرونا تحت فشار قرار ندهد

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان امور مالیاتی نباید اصناف را در شرایط کرونایی در منگنه گذاشته و بیش از این بر دامنه مشکلات آنها بیفزاید.

به گزارش اتاق اصناف ایران به نقل از مهر، سید غنی نظری عصر سه‌شنبه در جریان بازدید مدیرکل امور اقتصادی مجلس از اصناف خلخال اظهار کرد: ما شرایط خوبی را در فعالیت اصناف در چند ماه اخیر شاهد نبودیم و با شیوع کرونا فعالان این بخش با نارسایی‌ها و چالش‌هایی در روند فعالیتی و کسب درآمد خود روبه‌رو بودند.

وی تصریح کرد: اصناف منصف استان اردبیل به ویژه شهرهای جنوبی این استان با تمام مشکلات و دغدغه‌های اقتصادی در جامعه با هماهنگی ستاد کرونا به تعطیلی‌های گسترده‌ای دست زده و در حقیقت حفظ سلامتی مردم را بر کسب درآمد خود ارجح دانستند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: در چنین شرایطی بهتر است امور مالیاتی و مسئولان بیمه‌ای کشور تدبیری درست در کاهش و تعدیل مبالغ مالیاتی و بیمه‌ای در نظر بگیرند تا فعالان اقتصادی بیش از این در تنگنای اقتصادی نباشند.

نظری به مشکلات پیش روی سرمایه‌گذاران برای حضور در مناطق محروم اشاره کرد و افزود: با تدبیر مجلس و کمیسیون اقتصادی مقرر شده مشوق‌های خاص برای سرمایه‌گذاران با هدف حضور در مناطق محروم در نظر گرفته شود که امیدواریم در بودجه ۱۴۰۰ همه این قالب‌ها و مشوق‌ها شکل عملیاتی به خود بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: نمونه و نظیر این مشوق‌ها اعمال تخفیف ویژه در بخش مالیاتی، بیمه‌ای، صدور مجوزها و پرداخت تسهیلات کم بهره است که خود این عوامل باید در شرایط کرونایی با تدبیری مناسب و راهکاری درست در نظر گرفته شده و به عنوان بسته پیشنهادی برای سرمایه‌گذاران ارائه شود.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی به سهم اندک خلخال و کوثر در بهره‌مندی از تسهیلات ویژه برای توسعه بخش‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری را یادآور شد و اضافه کرد: امیدواریم در دور جدید فعالیت‌های اقتصادی در کشور اهداف مورد نظر در بخش حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد تا شاهد تحقق شعار سال در کمک به تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی به شکل عملیاتی و واقعی باشیم.

در این بازدید مدیرکل امور اقتصادی مجلس نیز به ظرفیت‌های خوب شهرستان‌های خلخال و کوثر در جذب سرمایه‌گذاران برای فعالیت‌های صنعتی، معدنی و همچنین توسعه بخش گردشگری اشاره کرد و ادامه داد: قطعاً مجلس با تصویب قوانین سهل و راحت به تقویت نظام اقتصادی و همچنین حضور سرمایه‌گذاران در مناطق محروم کمک خواهد کرد.

بهروز برزگر بیان کرد: در شرایط کنونی با گذر از بحران کرونا و همچنین مشکلات اقتصادی به راحتی می‌توان به تناسب ظرفیتی که در این مناطق وجود دارد، حضور سرمایه‌گذاران و حتی شرکت‌های دولتی را برای تقویت نهاد اقتصادی و کارآفرینی در این مناطق ترغیب و تشویق کرد./ع/

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =