نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی: دولت به تبصره ۷ ماده ۷۲ قانون نظام صنفی عمل کند

۱۶:۰۲:۴۷ اسفند ۲۰, ۱۴۰۱ 0 دیدگاه

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی:
دولت به تبصره ۷ ماده ۷۲ قانون نظام صنفی عمل کند

به گزارش اتاق اصناف ایران کیومرث سرمدی واله، نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بازار و اصناف و تشکل‌های صنفی همواره کنار نظام بوده‌اند. در زمان انقلاب و جنگ تحمیلی با جان و مال خود از اهداف انقلابی حمایت کرده و جریان‌ساز بوده‌اند.

وی گفت: پس از آن دوره نیز در طول تحریم‌های ظالمانه دشمن، اصناف و بازاریان تلاش کردند تا کمبودی در بازار به وجود نیاید و در مواجهه با کرونا نیز با مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا همراهی کردند.

وی بیان کرد: کسبه صنفی آسیب‌های زیادی به جهت تعطیلی بازار دیدند. برخی ورشکسته شدند و برخی شغلشان را از دست دادند.

سرمدی واله افزود: در این راستا و به‌ موجب همراهی اصناف با دولت و کاهش شیوع بیماری کرونا، انتظار می‌رود که دولت با تمام ابزار خود نگاه همراهی به اصناف داشته باشد. حمایت‌هایی نظیر اصلاح قوانین، تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی کمکی دوجانبه به بازاریان و تقویت خود دولت در حکمرانی خواهد بود.
وی اصلاح قانون نظام صنفی را از دیگر موارد مهم در موضوعات صنفی دانست و تصریح کرد: برخی از مواد این قانون به‌درستی اجرا نمی‌شود.

سرمدی در خصوص تبصره ۷ ماده ۷۲ قانون نظام صنفی بیان کرد: یکی از پیگیری‌های قانونی اتاق اصناف ایران در خصوص بازپرداخت سهم یک‌سومی از درآمدهای حاصل از جرائم صنفی از خزانه به اتاق اصناف ایران است که در صورت طرح شدن این موضوع در صحن، از این مطالبه صنفی حمایت خواهیم کرد و از دولت نیز انتظار داریم تا به این تبصره به‌موجب قانون، عمل کند./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 × 1 =