نماینده اتاق اصناف ایران در کردستان: اصناف نقش تاثیر گذاری در کنترل و کاهش بیماری کرونا داشتند

۱۶:۵۱:۲۵ دی ۲۴, ۱۳۹۹ 0 دیدگاه

نماینده اتاق اصناف ایران در استان کردستان، شهرستان دیواندره گفت: اصناف با مدیریتی که در تعطیلی و محدودیت فعالیت واحدهای صنفی ایجاد کردند نقش موثر و تاثیر گذاری در کنترل و کاهش بیماری کرونا در جامعه داشتند.

هادی فلاحی رئیس اتاق اصناف شهرستان دیواندره در گفت وگو با خبرنگار اتاق اصناف ایران بیان کرد: همکاری موثر و تلاش اتاق های اصناف کشور با ستاد ملی کرونا و اعمال تعطیلی و محدودیت ها برای واحدهای صنفی موجب نزولی شدن روند بیماری کرونا شد و این حاصل زحمات اصنافی است که از اسفندماه سال گذشته در اعلام تعطیلی ها برای حفظ سلامت مردم مشارکت بالایی داشتند.

وی تصریح کرد: اصناف با وجود فشارهای اقتصادی، رکود، داشتن بدهی و عوارض به ویژه در نوروز که اوج درآمدزایی آن‌ها بود، برای حفظ سلامت مردم از سود خود و کسب درآمد گذشتند و بار دیگر ثابت کردند که همیشه در صحنه حاضر هستند .

فلاحی اظهار کرد: نتیجه همکاری و مسولیت پذیری اصناف استان کردستان سبب شد بیش از ۶ شهر استان در وضعیت آبی و بقیه در وضعیت زرد قرار بگیرند و وضعیت شهرستان دیواندره نیز آبی شده است .

نماینده اتاق اصناف ایران در کردستان افزود: اصناف خانواده گسترده‌ای هستند که وضعیت قرمز کرونا را به شرایط زرد و آبی تبدیل کرده‌اند و امیدوار هستیم دولت نیز خسارت هایی که به اصناف وارد شد را ببیند و با در نظر گرفتن بسته های حمایتی موثر اصناف را همراهی کند.

وی تاکید کرد: در دو ماه مانده به پایان سال نیز باید با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی سعی کنیم تا مجددا پیک چهارم کرونا ایجاد نشود و همچنان روند نزولی بیماری را شاهد باشیم./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 3 =