نماینده اتاق اصناف ایران در استان آذربایجان غربی: تخفیفات بیمه، برای برخی مشاغل صنفی لحاظ نمی شود/ مالیات صنوف خدماتی نیاز به بازنگری دارد

۱۴:۰۹:۳۰ شهریور ۲۲, ۱۴۰۲ 0 دیدگاه

نماینده اتاق اصناف ایران در استان آذربایجان غربی:
تخفیفات بیمه، برای برخی مشاغل صنفی لحاظ نمی شود/ مالیات صنوف خدماتی نیاز به بازنگری دارد

نماینده اتاق اصناف ایران در استان آذربایجان غربی شهرستان خوی، گفت: اصناف مطالبات زیادی در حوزه بیمه و مالیات دارند که در سالهای اخیر با توجه به رکود بازار این مشکلات دوچندان شده و لازم است تا مطالبات اصناف در حوزه بیمه و مالیات پیگیری شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، جبرائیل ایراهیم پور اظهار کرد: در حال حاضر یکی از مطالبات بیمه ای اصناف پرداخت نشدن کمک هزینه بیمه برای برخی مشاغل است، قبلا در زمان صدور پروانه این صنوف مشمول کمک هزینه بیمه می شدند، اما در حال حاضر کمک بیمه را سازمان تامین اجتماعی شهرستان تایید می‌کند و بعد از چندماه می گویند از طرف استان تایید نشده و باید مبالغ بیمه ر آزاد حساب کنید و این مساله هزینه سنگینی را برای اصناف ایجاد کرده است.
وی تصریح کرد: بیمه اصناف از اهیمت بالایی برخودار است و لازم است اصناف از حمایت های بیمه ای برخودار باشند و کلیه اصناف و بازاریان مشمول بیمه عمر و بیمه تکمیلی شوند و ضروریست به مساله بیمه اصناف جدی تر نگاه شود.
نائب رئیس اتاق اصناف شهرستان خوی افزود: مشکل دیگری که در بحث مالیات وجود دارد بحث درصد سود مالیات صنوف خدماتی است و به دلیل اینکه صنوف خدماتی قطعات تعمیری را خود خریداری و نصب می‌کنند، لذا جمع کل درآمدی به عنوان خالص دریافت سود برای مالیات محاسبه می شود در حالی که تنها ۲۰ درصد مبلغ کل صنوف خدماتی؛ درآمد اصلی شان بوده و بقیه هزینه خرید قطعه جدید و لوازم است و نباید مشمول مالیات باشد به همین دلیل مالیات صنوف خدماتی نیاز به بازنگری دارد.
ابراهیم پور تصریح کرد: برخی صنوف تولیدی و صنوف خدماتی مانند (تعمیرکاران، مکانیک، کابینت سازان، درب و پنجره سازان و …. در زمان تنظیم اظهار نامه با مشکلات عدیده روبه رو بودند و مبلغی را که بابت خرید مواد اولیه یا لوازم پرداخت کردند به عنوان سهم درآمدی اصناف محاسبه شده و با وجود اینکه اعتراض کردیم، نتیجه ای حاصل نشد و خواستار ارائه مستندات شدند و اکثریت صنوف تمامی فاکتورهایی که در طول سال لوازم و مواد اولیه خرید بودند را کامل ندارند ، لذا مسئولان اصناف باید پیگیر حل این موضوع باشند./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 1 =