نماینده اتاق اصناف ایران در استان آذربایجان شرقی: سامانه آرد و نان مشکلات متعددی را برای نانوایان ایجاد کرده است

۱۳:۴۳:۴۰ شهریور ۲۲, ۱۴۰۲ 0 دیدگاه

نماینده اتاق اصناف ایران در استان آذربایجان شرقی:
سامانه آرد و نان مشکلات متعددی را برای نانوایان ایجاد کرده است

نماینده اتاق اصناف ایران در استان آذربایجان شرقی، شهرستان عجب شیر گفت: سامانه آرد و نان( نانی نو) مشکلات متعددی را برای نانوایان ایجاد کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، بابک غفاری اظهار کرد: سامانه آرد ونان (نانی نو) مشکلات متعددی دارد و هنوز اطلاع رسانی و آموزش کافی درباره فعالیت با این سامانه به واحدهای صنفی داده نشده و برخی واحدهای صنفی نانوایی در پایان ماه شاهد کسری سهمیه آرد هستند، که علت آن مشخص نیست و باید اطلاع رسانی کافی در خصوص مواردی که باعث کاهش سهمیه آرد می شود، صورت بگیرد.
وی تصریح کرد: متولی”سامانه نانی نو” مشخص نیست و کسی پاسخگویی مکاتبات و شکایات صنف نانوایان نیست و چندین بار به فرمانداری، استانداری و اداره غلات مشکلات مطرح شد ولی پاسخی دریافت نکردیم.
نائب رئیس اتاق اصناف عجب شیر افزود: تراکنش بیش از سه بار با یک کارت در طول روز تخلف و باعث کاهش سهمیه آرد می شود و باید اطلاع رسانی در خصوص مواردی که باعث کاهش سهمیه آرد می شود، صورت بگیرد و تخلف واحد محرز شود که بابت چه موضوعی بوده و بعد کسری سهمیه انجام شود.
غفاری اظهارکرد: قیمت نان سراسری است و از طرف دولت اعلام می شود و در حال حاضر مخارج و هزینه های صنف نانوایان مانند دستمزد کارگر، اجاره مغازه و … بسیار افزایش یافته و قیمت نان به نسبت هزینه های واحد نانوایی بسیار پایین است.
نماینده اتاق اصناف ایران در استان آذربایجان غربی، شهرستان عجب شیر تصریح کرد: افزایش قیمت خمیرمایه و کمبود آن در عرضه از دیگر مشکلات نانوایان است و باید نظارت بیشتری بر عرضه و کنترل قیمت خمیرمایه صورت بگیرد./ع/

image_print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 × = 81